Naga MarketsJuż za niespełna 6. tygodni, 3 listopada 2020 roku odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie w demokratycznym głosowaniu wybiorą, kto będzie rządził ich krajem przez kolejne cztery lata. Okazuje się jednak, że jeżeli postanowią oni zmienić głowę państwa, do przekazania władzy może nie dojść w sposób pokojowy.

  • Donald Trump uważa, że wybory korespondencyjne zostaną sfałszowane 
  • Amerykański prezydent nie przewiduje pokojowego przekazania władzy
  • W przypadku przegranej Trumpa, wynik wyborów rozstrzygnie Sąd Najwyższy
  • Kurs dolara rośnie 5. sesję z rzędu

Wybory rozstrzygnie Sąd Najwyższy

Urzędujący prezydent Donald Trump nie przewiduje swojej porażki. Będąc pewnym zwycięstwa odmówił on pokojowego przekazania władzy, jeśli przegra listopadowe wybory z kandydatem Demokratów, Joe Bidenem. Otwarcie przyznał, że jeżeli tak się stanie, wynik wyborów będzie musiał rozstrzygnąć Sąd Najwyższy.

– Będziemy musieli zobaczyć, co się stanie – powiedział Trump dziennikarzom w Białym Domu, gdy zapytany został, czy zobowiąże się do przekazania władzy.

Prezydent, który goni Bidena w sondażach, wielokrotnie poddawał w wątpliwość legalność wyborów, twierdząc, że głosowanie korespondencyjne doprowadzi do oszustwa i “sfałszowania” wyniku.

– Karty do głosowania to katastrofa – powiedział Trump.

Przypomnijmy, że Demokraci zachęcali do głosowania drogą korespndencyjną jako sposobu na bezpieczne oddanie kart do głosowania w czasie pandemii. Miliony Amerykanów, w tym znaczna część wojska, od lat bez problemów oddaje drogą pocztową karty do głosowania, co ma przemawiać za skutecznością tej formy przeprowadzenia wyborów.

Biden, rozmawiając z dziennikarzami przyznał, że komentarze Trumpa na temat zmiany władzy były “irracjonalne”.

Senator Mitt Romney, który kilkukrotnie krytykował Trumpa przyznał w reakcji na wypowiedź amerykańskiego prezydenta, że fundamentem demokracji jest pokojowe przekazanie władzy, nie tak, jak na Białorusi. Każda sugestia, że prezydent może nie respektować tej konstytucyjnej gwarancji, jest nie do pomyślenia i nie do przyjęcia.

Plus500

Kurs dolara rośnie 5. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego już piątą sesję z rzędu. Wskutek tak znacznej deprecjacji, rynek wybił już dołem z formacji kanału wzrostowego, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszych spadków. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 1,15 USD.

EURUSD Daily

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 traci w czwartek rano 0,8%. PGNiG liderem wzrostów (+2,3%)
Następny artykułElon Musk nie przekonał inwestorów! Akcje Tesli spadły o ponad 16 proc.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here