Naga MarketsNo deal w sprawie umowy handlowejOgłoszona przez prezydenta Trumpa decyzja o opóźnieniu wprowadzenia ceł na import samochodów z UE wywołała wczoraj po południu gwałtowne odwrócenie na rynkach europejskich, co pozwoliło na pozytywne zamknięcie już drugi dzień z rzędu i zatrzymanie gwałtownych spadków notowanych w poniedziałek.

Choć jest to mile widziana wiadomość, na pewno nie oznacza, że problem został zażegnany, a sam prezydent musi jeszcze potwierdzić tę informację, aby rynki zyskały pewność. Oznacza to po prostu, że administracja USA wyczerpuje swoje siły do walki, biorąc pod uwagę, że USA są już w konflikcie z Chinami i Iranem, a także w innych sporach. Trump podpisał wczoraj zarządzenie mające na celu ochronę amerykańskich sieci przed zagranicznym szpiegowaniem, torując drogę dla zakazu największego chińskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych, Huawei.

Wydaje się, że to zarządzenie ograniczyło nieco entuzjazm na akcjach, a rynki azjatyckie reagowały znacznie ostrożniej. Chociaż zawieszenie taryf samochodowych jest pozytywne, z pewnością nie oznacza to, że prezydent Trump nie może walczyć na inne sposoby, co znajduje odzwierciedlenie w bardziej mieszanej reakcji rynków azjatyckich. Oczekuje się, że ta sytuacja przełoży się na niższe otwarcie w Europie dziś rano.

Nie był to dobry dzień dla włoskiego FTSEMib, który zakończył dzień na stracie, ponieważ obawy o gospodarkę Włoch zaczęły powracać. Mając na uwadze przyszłotygodniowe wybory w UE, Wicepremier Włoch Matteo Salvini stwierdził, że Włochy mogą złamać unijne reguły fiskalne, niezależnie od tego czy UE zgodzi się, czy nie. To spowodowało, że włoskie obligacje zaczęły rosnąć, a giełdy spadać.

Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

Wraz z rosnącymi podziałami rządu włoskiego między Salvinim i przywódcą Pięciu Gwiazd oraz Luigim di Maio, rosną obawy, że rząd może się załamać, co z kolei może doprowadzić do nowych wyborów we wrześniu. Gdyby tak się stało, Salvini mógłby znaleźć się w silniejszej pozycji niż teraz.

Rynki w USA zanotowały kolejny dobry dzień pod wpływem indeksów Nasdaq i Fang +, które wzrosły o ponad 1%. Odbicie na Dow i S&P 500 było znacznie skromniejsze przez rozczarowujące dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w kwietniu, które znacznie odbiegały od oczekiwań. Słabość danych z USA wzbudziła obawy, że pomimo odpornego rynku pracy i przyzwoitego wzrostu wynagrodzeń, gospodarka amerykańska może zacząć znacząco spowalniać.

W momencie gdy chińska gospodarka wykazuje również oznaki istotnego wzrostu aktywności gospodarczej, nie jest zaskakujące, że inwestorzy zaczynają zabezpieczać swoje inwestycje.

Rentowności w USA i Niemczech pozostają pod presją, ponieważ pieniądze wpłynęły na rynki obligacji, podczas gdy cena złota zdołała utrzymać swoje ostatnie wzrosty. Oczywiste jest, że pomimo odbicia na akcjach w ciągu ostatnich kilku dni, niektórzy inwestorzy zabezpieczają się przed dalszymi stratami.

Funt wciąż znajduje się pod presją z powodu pojawiających się w ostatnich dniach komentarzach, że rozmowy w sprawie Brexitu nigdy się nie skończą. Premier również znajduje się pod presją, aby określić termin wyjścia, kiedy spotka się z parlamentarną frakcją Partii Konserwatywnej  w dniu dzisiejszym.

EURUSD – kurs znajduje się w konsolidacji poniżej 1,1270. Szerszy opór znajduje się w okolicy 1,1325/40 i kwietniowych szczytów. Tendencja pozostaje spadkowa, a celem mogą być dołki przy 1,1110, dopóki znajdujemy się poniżej kluczowego oporu.

GBPUSD – funt wciąż znajduje się pod presją spadając poniżej 1,2960/70 oraz wybijając 1,2860. Kolejnym celem są dołki z lutego przy 1,2760 oraz kluczowym wsparcie na poziomie 1,2800. Potrzebne jest wybicie w górę powyżej 1,3070, by sytuacja się ustabilizowała.

EURGBP – po wybiciu 0,8720 istnieje ryzyko ruchu w kierunku 200-dniowej MA w pobliżu 0,8800. Musimy utrzymać się powyżej 0,8680 lub zwiększy się prawdopodobieństwo powrotu do 0,8620.

USDJPY – krótkoterminowa baza znajduje się przy 109,00, jednak cały czas istnieje ryzyko spadków  w kierunku 108,00. Musimy powrócić powyżej 110,30, by sytuacja się ustabilizowała i możliwy był ruch powrotny w kierunku 111,00.

FTSE100 – oczekiwany spadek na otwarcie o 31 punktów, przy 7,265.

DAX – oczekiwany spadek na otwarcie o 49 punktów, przy 12,049.

CAC40 – oczekiwany spadek na otwarcie o 30 punktów, przy 5,344.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

US SPX 500 –   61% Klientów posiada pozycje krótkie, bez zmian w stosunku do dnia wczorajszego. Podobnie w przypadku wartości pozycji – 67% stanowią pozycje na spadek.

 Germany 30  – 55% Klientów posiada pozycje długie, wzrost o 6 punktów procentowych względem poprzedniego dnia. Pod względem wartości 58% stanowią pozycje długie, 42% pozycje krótkie

EUR/USD –  bez większych zmian względem dnia wczorajszego, przewaga pozycji długich pod względem wartości jak i ilości Klientów posiadających takie pozycje – w przypadku ilości 57%, a po stronie wartości 60%.

Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here