Naga MarketsZwycięstwo Donalda Trumpa wywołało euforyczny rajd na największych światowych parkietach, w tym oczywiście na Wall Street. Luźniejsza polityka fiskalna oraz wyższy wzrost gospodarczy to woda na młyn dla kupujących akcje, jednak są pewne sektory, które przykuwają znacznie większą uwagę, niż pozostałe.

Wśród nich najciekawiej prezentują się spółki z sektora przemysłowego, który ma być w centrum uwagi administracji nowego prezydenta USA. W trakcie kampanii przed wyborami Donald Trump wielokrotnie podkreślał konieczność przywrócenia przemysłowi jego wcześniejszej chwały. W związku z tym jego wygrana w wyborach doprowadziła do masowego kupowania akcji z tego sektora, czego efektem są potężne wzrosty ETF-ów naśladujących jego zachowanie. Wpływa to także na indeks Dow Jones, który osiągnął nowe, historyczne szczyty.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

xli-us_10_04-14_11Patrząc na wykres jednostki ETF obrazującej zachowanie sektora przemysłowego (XLI.US na x-Station) możemy zauważyć, że wzrosty doprowadziły do wybicia maksimów z ogromnym impetem, czego efektem był wzrost powyżej poziomu 60.00. ETF porusza się w ładnym kanale wzrostowym, który został wybroniony w trakcie wieczoru wyborczego. Na ten moment ciężko oczekiwać, by sytuacja mogła ulec zmianie.

Trend wzrostowy jest stabilny, a ostatni impuls nie zapowiada jego zmiany. Ewentualna korekta w okolice wybitego oporu jest możliwa, jednak tak długo, jak broniony będzie poziom 56.50, kupujący mogą spać spokojnie.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here