Naga MarketsKurs dolara silnie zyskuje, gdy Trump naciska na ponowne otwarcie gospodarki USAPrezydent Donald Trump rozpoczął zintensyfikowane działania, aby ponownie otworzyć kraj w tym tygodniu, mówiąc, że Amerykanie powinni zacząć powracać do codziennego życia, nawet jeśli będzie prowadzić to do większej liczby chorób i śmierci z powodu pandemii COVID-19. Indeks dolara (DXY) zyskuje trzeci dzień z rzędu ponownie dobijając do bariery 100,00.

  • Biały Dom rozwiązuje specjalną grupę zadaniową ws. koronawirusa
  • Według badań ankietowanych niemal 70% Amerykanów obawia się zarażenia wirusem
  • Dolar zyskuje, mimo, że 30 mln Amerykanów straciło pracę

Trump: Gospodarka USA musi jak najszybciej wrócić do normy

Prezydent USA przemawiając w Phoenix podczas swojej pierwszej podróży poza Waszyngtonem od ponad miesiąca, powiedział, że przygotowuje się do „drugiej fazy” reakcji rządu USA na koronawirusa. Obejmie to m.in. rozwiązanie grupy zadaniowej ds. zdrowia publicznego w Białym Domu, w tym Anthony’ego Fauciego i Deborah Birx, którzy kierowali koordynacją działań rządu w trakcie wybuch pandemii.

Trump przyznał, że ponowne otwarcie gospodarki prawdopodobnie doprowadzi do większej liczby zachorowań.

Czy dotyczy to niektórych osób? Tak. Czy dotknie to niektórych ludzi? Tak. Mimo to musimy otworzyć nasz kraj i wkrótce to zrobimy – powiedział Trump.

Podczas swojej wizyty w fabryce masek medycznych Honeywell International Inc. z siedzibą w Phoenix Trump podkreślał, że szkody gospodarcze w kraju stały się zbyt duże, aby utrzymać przedłużające się zamknięcie.

Prezydent wyraził rosnącą frustrację w związku z recesją wywołaną przez koronawirusa, która spowodowała, że ​​ponad 30 milionów Amerykanów straciło pracę, co zdecydowanie zmniejszyło szanse na jego drugą kadencję. W USA nadal występuje największe ognisko zapalne koronawirusa na świecie – około 1,2 miliona osób zostało zainfekowanych, a do tej pory zmarło ponad 70 000 osób.

Przemawiając w innym wywiadzie dla ABC News, który został nadany we wtorek wieczorem, Trump oznajmił, że zamknięcie kraju było „największą decyzją, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć”.

Będzie więcej martwych w wyniku pandemii. Radzimy sobie bardzo dobrze w kwestii szczepionek, ale z nimi lub bez ten stan minie i wrócimy do normy. To był trudny okres, nie ma co do tego wątpliwości. Myślę, że nasza gospodarka odrodzi się już w przyszłym roku – powiedział Trump.

Będąc w Phoenix, Trump wezwał również władze poszczególnych stanów do łagodzenia środków dystansowania społecznego i umożliwienia ponownego otwarcia firm, choć ostrzegał, że należy to robić „bezpiecznie”.

Kurs dolara (USD) ponownie w górę

Notowania indeksu dolara (DXY) kontynuują ruch wzrostowy trzecią sesję z rzędu. W trakcie wczorajszego dnia kurs zdołał dotrzeć ponownie w rejon psychologicznego oporu 100,00. Jego przebicie powinno przywrócić presję na dalsze wzrosty, a pokonanie formacji podwójnego szczytu nieco poniżej poziomu 101,00 otworzyłoby drogę do tegorocznego maksimum 103,00. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej 98,27 oznaczałby zanegowanie scenariusza wzrostowego.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS
Kurs indeksu DXY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs indeksu DXY na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here