Naga MarketsDonald Trump i Jerome PowellWczoraj wieczorem inwestorzy na całym świecie poznali decyzje monetarną Rezerwy Federalnej, która zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami zdecydowała się w trakcie wrześniowego posiedzenia na obniżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych do przedziału 1,75-2%. Jak się jednak oczekiwało, działania te nie sprostały jednak oczekiwaniom Donalda Trumpa. 


“Bezsensowne” działania Fed irytują Donalda Trumpa

Amerykański prezydent dał się poznać jako ogromny zwolennik niskich stóp procentowych. Wielokrotnie obwiniał on bowiem Fed, że przez cykl podwyżek stóp procentowych w USA, tamtejsza giełda jest na znacznie niższych poziomach niż mogłaby być. W ubiegłym tygodniu nazwał on nawet urzędników Fedu „głupkami”.

Rezerwa Federalna powinna obniżyć nasze stopy procentowe do ZERA lub mniej, a następnie powinniśmy zacząć refinansować nasz dług. Stopy procentowe mogą zostać obniżone o wiele bardziej. Mamy wspaniałą walutę, siłę i bilans handlowy – napisał Trump.

Mimo, że w trakcie wrześniowego posiedzenia, Rezerwa Federalna obniżyła stopy procentowe już po raz drugi z rzędu (najpierw z 2,50% do 2,25% w lipcu, a następnie z 2,25% do 2,0% we wrześniu), to Donald Trump uważa, że cięcia te powinny być znacząco większe niż jedynie o 25 pb.

Tuż po opublikowaniu najnowszej decyzji monetarnej Fed, amerykański prezydent napisał na twitterze, że Jerome Powell i Rezerwa Federalna znów zawiodły. Bez “odwagi”, bez sensu, bez wizji!

Fed nie zakłada kolejnych obniżek w tym roku

Warto także zwrócić uwagę, że z najnowszych kropek (z ang. dot plot) czyli anonimowych prognozach członków FOMC odnośnie tego jak w kolejnych latach kształtował będzie się poziom stóp procentowych wynika, iż w tym roku członkowie Komitetu (mediana prognoz) nie zakładają już dalszych cięć, a w przyszłym roku rozkład głosów sugerując obniżkę kształtuje się 8 do 7.

Informacja ta sprawiła, że dolar amerykański był największym wygranym środowej sesji. Umacniał się on bowiem wobec wszystkich walut grupy G8.

Kurs EURUSD w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że rynek od pewnego czasu konsoliduje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Fakt ten sprawił, że tendencja ta dotarła w rejon konfluencji z linią tendencji spadkowej, gdzie już w piątek pojawiła się reakcja podażowa. Podobne reakcje dostrzec można było również w trakcie poniedziałkowej sesji oraz wczoraj. Mimo to, strefa ta w dalszym ciągu nie została jeszcze trwale odrzucona.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 19.09.2019 AUD/USD
Następny artykułKurs dolara zyskał na „jastrzębim cięciu” ze strony Fed – oceniają eksperci Ebury
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here