Naga MarketsPonoć w administracji Trumpa rośnie obawa związana z tym, że ​​amerykańscy regulatorzy pracują zbyt wolno w kwestii CBDC i kryptowalut. W tym samym czasie prace nad cyfrowym juanem przyspieszają.

  • Ludzie Trumpa ponoć obawiają się tego, że Chiny wyprzedzą USA pod kątem emisji CBDC.
  • Do tego nie są zadowoleni z prac SEC.

Co z CBDC USA?

Zaledwie tydzień po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że ważniejsze jest, aby Stany Zjednoczone wdrożyły własną cyfrową walutę we właściwy sposób, niż to, by były pionierem, Breitbart informuje, że administracja Trumpa martwi się ponoć o to, że niejasne i rygorystyczne przepisy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stawiają amerykańskie firmy w niekorzystnej sytuacji na arenie światowej.

Wyżsi urzędnicy administracji wyrazili już swoją frustrację z powodu podejścia przewodniczącego SEC Jaya Claytona do regulacji rynku aktywów cyfrowych.

Jak dotąd agencja oficjalnie oświadczyła, że ​​bitcoin nie jest zabezpieczeniem, ale nie skomentowała tego, co uważa o zdecydowanej większości rynku kryptowalut. To problem, bo utrudnia prace firmom z rynku blockchaina, na co wskazywał już wcześniej m.in. Andrew Yang, niedoszły kandydat na prezydenta Partii Demokratycznej.

To zagrożenie!

– Brak jasności przepisów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego USA – powiedział senator Tom Cotton Breitbartowi. – Nasz rząd nie powinien dobrowolnie rezygnować z tego gruntu, nie stwarzając równych szans firmom z siedzibą w Stanach Zjednoczonych poprzez opracowanie jasnej polityki, która pozwala im uczciwie konkurować z zagranicznymi konkurentami – dodał.

Tymczasem w Chinach prace dot. CBDC przyspieszają. Wiadomo już, że cyfrowy juan będzie obsługiwany przez m.in. aplikacje WeChat Pay, Alipay i nowy smartfon Huawei. Do tego na rynek trafi dedykowany portfel projektu. Ponoć możemy liczyć na to, że całość wystartuje już w 2021 r.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here