Naga MarketsNo deal w sprawie umowy handlowejPrezydent USA Donald Trump oskarżył ostatnio Europę i Chiny o manipulację walutami, a analitycy ds. wymiany walut przewidują kolejny ruch administracji. Trump powiedział, że poprzez manipulacje i wykorzystywanie polityki monetarnej, wspierany jest eksport. Stany Zjednoczone nie wykluczą więc podobnego podejścia.


Trump o Forex: Europa i Chiny bawią się w wielka manipulację walutami

Trump napisał w środę na Twitterze, że Europa i Chiny grają w „wielką manipulację walutą”, zaledwie kilka dni po tym, jak ogłosił zawieszenie wprowadzania nowych ceł z chińskim liderem Xi Jinpingiem. Jego wezwanie do „DOPASOWANIA”, lub bycia manekinami, które siedzą i grzecznie obserwują, jak inne kraje nadal “grają w swoje gry”, może przełożyć się na interwencję Skarbu USA w celu osłabienia dolara.

Stany Zjednoczone nie interweniowały na rynkach walutowych od 2011 roku, kiedy to podjęły działania mające na celu wzmocnienie dolara w ramach międzynarodowych wysiłków po tym, jak jen wzniósł się w następstwie niszczycielskiego trzęsienia ziemi w Japonii. Ale z powodu powtarzających się narzekań Trump’a na siłę dolara – nawet po tym, jak Stany Zjednoczone powstrzymały się od formalnego nazwania Chin manipulatorem walutowym pod koniec maja – wszystko możliwe, według kanadyjskiego Imperial Bank of Commerce.

“Obsesja na punkcie manipulacji walutą – miesiąc po tym, jak ostatni raport ministerstwa finansów miał inne wnioski – oznacza, że powinniśmy być przygotowani na wszystko”, powiedział Bipan Rai, szef strategii walutowych w CIBC. “Skarb Państwa nie interweniował w celu osłabienia dolara od dziesięcioleci, ale nie zdziwiłoby nas to, gdyby zmiany te potencjalnie nastąpiły pod naciskiem Trumpa”.

Zobacz także: Kurs funta wzrośnie o 6% do końca roku. Powodem Brexit

Prezydent USA odniósł się wczoraj także do nowych historycznych szczytów na giełdzie. Jest wyraźnie zadowolony z wyników na rynku akcji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here