Naga Markets
Donald Trump i Jerome Powell (Fed)Donald Trump po raz kolejny zakwestionował działania szefa FED Jerome’a Powella. Tym razem w wywiadzie dla Washington Post wypomina Powellowi, iż problemy General Motors są pokłosiem działań Fed. Spółka ogłosiła w tym tygodniu, że zamknie 5 fabryk, co będzie się wiązało ze zwolnieniem aż 14 tysięcy pracowników.


Podwyżki stóp niepotrzebne?

Prezydent USA od początku kadencji Jerome’a Powella krytykuje działania FED. Trump twierdzi, iż Rezerwa Federalna powinna wspierać jego wysiłki oraz decyzje dążące do poprawy stanu amerykańskiej gospodarki. Stopniowe podnoszenie stóp procentowych w obecnym cyklu koniunkturalnym jest jego zdaniem niewłaściwe. W sierpniowym wywiadzie dla Reutersa stwierdził, iż nie zaprzestanie krytyki do czasu, aż FED nie wycofa się z zacieśniania polityki pieniężnej.

Kolejny atak Trumpa na Rezerwę Federalną miał miejsce po tąpnięciu na rynku akcji w październiku. Wtedy stwierdził: “Oni są bardzo restrykcyjni. Myślę, że Fed zwariował („I think the Fed has gone crazy”)”. W kolejnym wywiadzie dla Fox Business potwierdził te słowa, a także mówił o absurdalności podwyżek stóp. Dodatkowo wypierał się jakoby spadki na giełdach mogły mieć związek z wojną handlową.

Kolejna runda Trump vs. FED

Na następny epizod z udziałem obecnego Prezydenta USA nie musieliśmy długo czekać, co pokazuje wywiad w The Washington Post, gdzie czytamy jego komentarz: „Nikogo nie obwiniam, mówię tylko, że działania FED są kompletnie nie na miejscu” . Dodał również, że jego zdaniem Rezerwa Federalna nie stara się mu pomóc i działa na szkodę prowadzonej przez niego polityce.

Staram się rozwiązywać pewne problemy, a FED stoi mi na drodze. Instytucja ta popełnia wielki błąd, ponieważ mam pewne przeczucia, a z doświadczenia wiem, że dają mi one czasem więcej niż może mi doradzić najtęższy umysł” – dodał.

Zobacz też: UK: Brexit gorszy niż Unia? Kurs funta traci

Pozostaje pytanie czy Rezerwa Federalna ugnie się pod naciskami Trumpa, który liczy na zatrzymanie podwyżek stóp procentowych. Dla przypomnienia, wrześniowe prognozy FED wskazują na jeszcze jedną podwyżkę w tym roku i trzy kolejne w roku 2019.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VII – 1/4 finału – mecz numer 1
Następny artykułPrezes NYSE: kryptowaluty przetrwają
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here