Naga MarketsWedług nowej książki Johna Boltona, byłego współpracownika prezydenta USA, „Pokój, w którym się to wydarzyło”, Trump był przeciwko bitcoinowi na długo przed swoimi tweetami o kryptowalutach z lipca 2019 roku.

  • Nowa książka byłego współpracownika Trumpa odsłania kulisy działania Białego Domu.
  • Dowiadujemy się, że prezydent USA nie jest od dawna zwolennikiem BTC.

Trump nie-fanem bitcoina

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, Johna Boltona, prezydent USA Donald Trump nie jest od dawna zwolennikiem BTC i chciał swoją niechęć przenieść na poziom regulacyjny.

Artykuł z 18 czerwca na łamach Forbesa o nowej książce Boltona „The Room Where Happened” ujawnia, że ​​Bolton słyszał, jak Trump powiedział sekretarzowi skarbu Stevenowi Mnuchinowi, by „zajął się bitcoinem”. Rozmowa między Trumpem a Mnuchinem dotyczyła sankcji handlowych i taryf wobec Chin. Miała miejsce w maju 2018 r.

Nie byłby to pierwszy raz, gdy Trump okazał się wrogiem kryptowaluty. W lipcu 2019 r. napisał na Twitterze, że bitcoin (BTC) „nie jest pieniądzem” i jest „oparty na cienkim powietrzu”. Kontynuował to potem, atakując Librę Facebooka.

BTC pod lupą USA

Sekretarz Skarbu poparł wizję Trumpa. Mówił, że Biały Dom „patrzy na wszystkie aktywa kryptowalutowe”, a następnie twierdził, że BTC i inne kryptowaluty są wykorzystywane do prania pieniędzy częściej niż gotówka. Z kolei w lutym tego roku Mnuchin powiedział na rozprawie, że ogłosi pewne „znaczące, nowe wymagania” dla kryptowalut.

W obozie Trumpa są jednak też inni ludzie, którzy lepiej rozumieją idee BTC. Prezydent USA mianował np. Micka Mulvaney’a na szefa sztabu Białego Domu w październiku 2018 r. Mulvaney jest zwolennikiem bitcoina i nazwał go walutą, „którą żaden rząd nie może manipulować”.

Jak widać, dziś przyszłość kryptowalut w USA nie jest w pełni pewna. Wątpliwe jednak, by doszło do całkowitego ich zakazu w kraju.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here