Naga MarketsRopa naftowa rozpoczęła poniedziałkową sesją od kontynuacji piątkowych spadków. Aktualnie co prawda znajdujemy się na plusie, jednak jak na razie jest to zaledwie dwie ruch na niecałe 0,5%. Prezydent USA, Donald Trump zażądał, aby kraje OPEC zwiększyły produkcję, co miałoby doprowadzić do złagodzenia wpływu sankcji USA na Iran.


W piątek Donald Trump powiedział, że zwrócił się do Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) aby ta obniżyła cen ropy. „Ceny benzyny spadają. Zwróciłem się do OPEC, powiedziałem, że muszą sprowadzić je na niższe poziomy”. – powiedział Trump do dziennikarzy. Wypowiedzi Trumpa doprowadziły do wyraźnych spadków na ropie.

Zobacz także: Codzienny przegląd surowcowy, jak wygląda sytuacja na ropie złocie i srebrze?

Sytuacja techniczna na ropie WTI

Patrząc na sytuację techniczną w szerszej perspektywie, ropa WTI pozostaje w trendzie wzrostowym. W piątek doszło do testu kluczowego wsparcia. Mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance, które wyznacza równość z poprzednią (największą) korektą w całym ruchu wzrostowym, trwającym od grudnia 2018 roku. Jeżeli wsparcie przy 62,20$ będzie bronione, to niewykluczone, że obecna wyprzedaż zostanie wykorzystana do zakupów po lepszej cenie. Ewentualne zanegowanie układu, zmieni scenariusz na spadkowy.

Cena ropy naftowejtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here