Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Nawet 1,2740 – tyle dolarów można było dziś dostać za jednego funta dzisiejszego przedpołudnia. Byki na GBP/USD zauważalnie odreagowują ostatnie katastrofalne spadki. Zieleń pojawiła się również na Wall Street – i to pomimo słów Donalda Trumpa. 


Wall Street już od kilku dni skupiało się na tajnym planie uzdrowienia amerykańskiej służby zdrowia. Plan został przedstawiony wczoraj, a już dziś rzesza ekspertów twierdzi, że wprowadzenie go w życie jest bardzo mało prawdopodobne. Strach i niepewność związana z kształtem potencjalnie nowego prawa w Stanach nie powstrzymała inwestorów przed wyniesieniem cen akcji spółek z sektora Helath Care pod sam sufit:

Pomimo wyraźnie lepszej sesji dla jednego sektora, szeroki rynek pozostał raczej płaski, a zmienność – nie istniała. S&P500 zakończył dzień 0,05% pod kreską, Nasdaq Composite wzrósł o 0,04%, natomiast Dow Jones Industrial Average spadło o 0,06%.

W końcu wzrosty!

To już rok od pamiętnego, brytyjskiego referendum w sprawie uczestnictwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Wiele się wydarzyło na Wyspach od tamtej pory, zwłaszcza w sferze polityki, lecz wczoraj nadeszły prawdopodobnie najgorsze wiadomości.

W akcie bezsprzecznego politycznego samobójstwa, Theresa May zaproponowała szefom rządów pozostałych państw UE pozwolenie ponad trzem milionom obywateli UE na pozostanie w Wielkiej Brytanii. Osoby te będą miały również dostęp do brytyjskiej służby zdrowia oraz opieki socjalnej.

Zacznij handel funtem na platformie eToro

To miał być as w rękawie brytyjskiej premier, którego ona pokazała już w pierwszym rozdaniu. Niemniej jednak, nas jako inwestorów interesuje przede wszystkim fakt, że funt odrabia straty wobec dolara amerykańskiego. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here