Naga MarketsPrezydent USA, Donald TrumpDonald Trump nie przestaje nas zadziwiać. Wygrywając wybory prezydenckie w listopadzie 2016 roku pokonał kandydatkę Partii Demokratycznej, Hillary Clinton i stał się najstarszą (w momencie objęcia urzędu) i najbogatszą osobą w historii sprawującą urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jego prezydentura pełna jest również niespodzianek i zaskakujących wypowiedzi, które niejednokrotnie znajdywały swoje bezpośrednie przełożenie na rynki finansowe.


Wyjątkowość Donalda Trumpa objawia się na wiele sposób, podobnie jak jego wpływ na rynki finansowe. Początek kadencji obecnego prezydenta obfitował w liczne choć chyba nie do końca przemyślane (a napewno niespodziewane) wypowiedzi w mediach społecznościowych (głównie na portalu twitter), które wielokrotnie powodowały dynamiczne wzrosty bądź spadki komentowanych walorów. Z biegiem czasu dostrzec można było jednak spadek tego typu komentarzy…aż do dziś!

Cena ropy traci blisko 3% po kontrowersyjnej wypowiedzi Donalda Trumpa

Jakie pole rażenia może mieć jeden post na popularnym portal społecznośiowym dla
rynków? Ogromne. Dziś zobaczyliśmy to na podstawie tweeta amerykańskiego prezydenta, który w jednym, krótkim wpisie stwierdził, że obecnie świat jest zbyt wrażliwy na wzrost cen ropy i wezwał kraje OPEC do odpuszczenia tak szybkiego cięcia produkcji:

Na reakcję rynku nie trzeba było zbyt długo czekać. Cena ropy WTI błyskawicznie osunęła się o niemal 3%.

– Trump walczy z wysokimi cenami ropy, ponieważ te są niekorzystne dla amerykańskiego konsumenta. Czym więcej Amerykanie zapłacą na stacjach za paliwo, tym mniej pieniędzy zostanie im na inne wydatki i pozostałą konsumpcję. Trump zatem ponownie wchodzi na arenę, jako jeden z rozgrywających dla cen ropy obok krajów OPEC i sojuszu OPEC+ – komentuje dzisiejszą wypowiedz amerykańskiego prezydenta Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd.

To tylko korekta?

Spoglądając stricte technicznie na notowania ropy naftowej zauważymy, że dzisiejsze spadki nie przekreślają jeszcze panującej od 26 grudnia 2018 roku tendencji wzrostowej. nawet jeżeli cena ropy WTI osunie się jeszcze niżej, dojść mogłoby bowiem jedynie do re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Biorąc natomiast pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, nie wykluczone, że w jego okolicy ponownie pojawi się jakaś większa reakcja popytowa.

Do handlu na ropie naftowej polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Cena ropy WTI
WTI Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs dolara nowozelandzkiego radzi sobie najlepiej w poniedziałek. Powodem Chiny?
Następny artykułRogalski (BOŚ): 2019 bez kryzysu, a z “normalizacją” dynamiki wzrostu gospodarczego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here