Naga MarketsTrump: Koronawirus gorszy niż atak na Pearl Harbor. Kurs dolara dalej rośniePandemia COVID-19 pochłonęła w Stanach Zjednoczonych blisko 75 tysięcy istnień. Prezydent USA Donald Trump powiedział, że koronawirus jest gorszy niż atak na Pearl Harbor czy World Trade Center. Mówił także, że nigdy nie powinno do tego dość, a wirus mógł zostać zatrzymany u źródła, w Chinach. Kurs dolara umacnia się od początku tygodnia i kontynuuje wzrost także dziś o poranku.

  • Pandemia najgorszym atakiem jaki kiedykolwiek spotkał USA
  • Chiny powinny zatrzymać wirusa u źródła, uważa Trump
  • Wzrost kursu dolara może powstrzymać wsparcie na EURUSD

Donald Trump obwinia Chiny

Prezydent USA Donald Trump w rozmowie z dziennikarzami w Białym Domu powiedział wczoraj:
– Przeszliśmy najgorszy atak na nasz kraj w historii, jest to najgorszy atak, jaki kiedykolwiek nas spotkał.
– To gorsze niż Pearl Harbor, gorsze niż World Trade Center. Nigdy nie było takiego ataku.
– I to nigdy nie powinno się zdarzyć. Mogło zostać zatrzymane u źródła. Mogło zostać zatrzymane w Chinach. Powinno było zostać zatrzymane u źródła. Tak jednak nie było.

Wypowiadając te słowa, Trump obwinia Chiny o to, że nie udało im się powstrzymać rozprzestrzeniania się koronawirusa na inne kraje. Pekin twierdzi natomiast, że Stany Zjednoczone chcą w ten sposób odwrócić uwagę od własnej reakcji na pandemię.

Jeden z dziennikarzy zapytał Trump, czy postrzega pandemię jako faktyczny akt wojny. Prezydent USA odpowiedział, że to niewidzialny wróg (koronawirus) wypowiedział wojnę USA, a nie Chiny.

Kurs dolara (EURUSD) na ważnym wsparciu

Notowania dolara zyskiwały do euro przez ostatnie 3 dni, co zaprowadziło parę walutową EURUSD do strefy wsparcia wokół poziomu 1,0770. Ponadto, obszar ten stanowi dolne ograniczenie zakresu w jakim Eurodolar porusza się od ponad miesiąca.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres 4-godzinny pary walutowej EURUSD – 7 maja 2020 r.

Jak widać na wykresie 4-godzinnym powyżej, cena konsoliduje obecnie na wsparciu. Może to być jedynie przerwa przed kontynuacją niedźwiedziego ruchu. Powrót byków na rynek dawałby natomiast szansę odbicia i ruchu ponownie w kierunku oporu przy 1,0988.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here