Naga MarketsWojna handlowa Chiny USAPrezydent USA, Donald Trump powiedział, że podtrzymuje umowę handlową z Chinami i że do porozumienia nie dojdzie dopóki Pekin nie wróci do negocjowanych wcześniej warunków. Jak twierdzi prezydent USA: “Teraz to ja mam w rękach umowę”.


Trump gotowy podpisać umowę z Chinami

Prezydent USA jest gotowy do podpisania umowy z Chinami, nawet przed szczytem G20, jednak ma on pewne warunki. Donald Trump podczas swojej ostatniej wypowiedzi stwierdził, że “Mam zamiar robić świetną robotę z Chinami, albo wcale nie będzie zawierał umowy handlowej”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Chiny ostrzegają sprzedających juana przed szczytem G20

W maju USA oskarżyły Chiny o rezygnację postanowień, które zostały ustalone we wstępnej umowie handlowej.  „Mieliśmy umowę z Chinami i jeśli nie zobaczymy powrotu do tych warunków, nie jestem zainteresowany” – powiedział Trump. Komentarze ze strony prezydenta USA pojawiły się zaraz po tym jak zagroził on Chinom kolejnymi podwyżkami ceł, jeśli prezydent XI Jinping nie spotka się z nim na najbliższym szczycie G20.

Chiny na razie odmawiają komentarza. Rzecznik powiedział jedynie, że „Zauważyliśmy, że USA wiele razy oświadczyło, że z niecierpliwością oczekuje na spotkanie prezydentów Chin i USA. Wydamy oficjalną informację, w odpowiednim czasie ”

Sytuacja na techniczna EUR/USD

W środę 12 czerwca kurs euro do dolara EUR/USD utrzymuje się powyżej 1,1320. Istnieje więc szansa an wygenerowanie kolejnego impulsu wzrostowego. W przeciwnym razie, ewentualna korekta może sięgnąć nawet 1,1255, gdzie znajduje się kluczowe wsparcie.

Kurs EURUSD 12 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here