Naga MarketsAmerykańskie akcje (S&P 500) notują skok zmienności. Trump dementuje pogłoski
Donald Trump, prezydent USA

Doradca prezydenta USA Peter Navarro wprowadził wczoraj trochę zamieszania na rynki. W odpowiedzi na pytania redaktorki Fox News powiedział coś, co sugerowało, że umowy z Chinami nie będzie. Navarro powiedział później, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu. Donald Trump również zabrał w tej sprawie głos publikując post na Twitterze, w w którym oświadczył, że umowa jest w “pełni nienaruszona”. Amerykańskie akcje (S&P 500) zareagowały nerwowo, jednak spadki szybko zostały odrobione.

  • Odpowiedź doradcy amerykańskiego prezydenta w wywiadzie ruszyła rynkami
  • Donald Trump potwierdza, że umowa z China jest nienaruszona
  • Na indeksie S&P 500 pojawił się skok zmienności

Umowa USA-Chiny nie jest zagrożona

Peter Navarro odpowiadał wczoraj na długie pytanie, które zadała Martha MacCallum z Fox News. Pytanie odnosiło się także do tego, co doradca amerykańskiego prezydenta mówił wcześniej. Z odpowiedzi można było wywnioskować, że umowy z Chinami nie będzie.

Jednakże, Navarro nie to miał na myśli. Jak później powiedział, jego komentarze zostały „wyrwane z kontekstu”. Na reakcję rynków nie trzeba było długo czekać. W ciągu godziny kontrakty terminowe na indeks S&P 500 osunęły się o prawie 2 proc. i w tym samym czasie większość tej wyprzedaży została odrobiona.

Donald Trump zdecydował się zareagować na powyższe pogłoski. Jak wyjaśnił na Twitterze, umowa handlowa z Chinami jest “w pełni nietknięta” i żywi nadzieję, że Państwo Środka będzie nadal przestrzegać jej warunków.

Notowania S&P 500 w ruchu bocznym

Notowania kontraktów terminowych E-mini na indeks S&P 500 wyznaczyły w tym miesiącu szczyt na poziomie 3231 pkt. Odbicie skierowało cenę z powrotem do wsparcia w obrębie 2970.

Wykres 1-godzinny kontraktów terminowych E-mini na indeks S&P 500

Obecnie cena porusza się bokiem w okolicach środka zakresu między wspomnianym wyżej szczytem (oporem), a wsparciem. Na wykresie 1-godzinnym powyżej widać skok zmienności o godz. 3:00 czasu polskiego jaki na indeksie wywołały rewelacje ze Stanów Zjednoczonych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here