Naga MarketsKurs euro zyskuje dziś w stosunku do dolara. Trump zasygnalizował proces przekazania władzyWaluty zorientowane na ryzyko, w tym euro i dolar australijski zyskują po tym, jak Donald Trump zasygnalizował rozpoczęcie procesu przekazania władzy. Tym samym, Joe Bide oficjalnie rozpoczyna proces przejęcia urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kurs euro  (EUR/USD) umacnia się, ale nadal pozostaje w zakresie wczorajszego handlu.

  • Obecny prezydent USA dał sygnał do rozpoczęcia przekazania władzy
  • Janet Yellen, była szefowa Fed może zostać sekretarzem skarbu USA
  • Rynek może przyjąć nominację Yellen z entuzjazmem

Donald Trump oddaje władzę, ale nie kończy walki

– Dałem sygnał do rozpoczęcia procesu przekazywania władzy. Mojemu zespołowi nakazałem to samo – poinformował Donald Trump. Nie zapomniał on jednak dodać, że wciąż pozostaje pewny swojego zwycięstwa, a co za tym idzie – reelekcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Emily Murphy, szefowa General Services Administration, potwierdziła, że administracja Donalda Trumpa udostępnia środki federalne na objęcie urzędu przez Joego Bidena. Do tej pory przez działania GSA, formalny proces przejęcia władzy nie był całkowicie możliwy.

Demokratyczni sojusznicy Bidena powiedzieli, że oczekuje się, iż Janet Yellen zostanie nominowana na stanowisko sekretarza skarbu, dodając otuchy inwestorom, ponieważ wezwała do zwiększenia wydatków rządowych w celu wyciągnięcia gospodarki z recesji wywołanej koronawirusem.

To powinna być pozytywna nominacja z punktu widzenia rynku, ponieważ oczekuje się, że będzie ona prowadzić konwencjonalną politykę. A jeśli chodzi o pakiet fiskalny, prawdopodobnie wysłucha ona żądań Fed i spróbuje przepchnąć pakiet tak bardzo, jak to tylko możliwe. – napisali w nocie stratedzy Commerzbanku.

Kurs euro (EUR/USD) nadal w konsolidacji

Podczas wczorajszej sesji, na parze walutowej EUR/USD obserwowaliśmy niezdecydowanie uczestników rynku. Umocnienie przed południem zostało w całości zniesiona w drugiej połowie dnia.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Co więcej, zamknięcie poniedziałkowej sesji miało miejsce pod oporem przy 1,1860 USD, który wciąż można uznawać za obowiązujący. Dziś natomiast euro zyskuje do dolara, ale notowania pozostają w zakresie wczorajszej sesji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here