Naga MarketsTrump: Chiny stworzyły koronawirusa żebym przegrał wybory prezydenckiePodczas gdy niemal cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i kryzysem gospodarczym spowodowanym niemal globalnym lockdownem mającym powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, amerykański prezydent postanowił obarczyć winą za cała zaistniałą sytuację Chiny, gdzie doszło do wybuchu epidemii.

  • Trump oskarża Chiny o stworzenie koronawirusa i wywołanie pandemii
  • USA zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec Chin
  • Amerykanie uważają, że Trump zawiódł

Trump wypowie wojnę Chinom?

Zdaniem Donalda Trumpa powstanie koronawirusa SARS-CoV-2 i wywołanie za jego pomocą globalnej pandemii nie było przypadkowe. Amerykański prezydent uważa, że Chiny celowo stworzyły i rozprzestrzeniły wirusa, który jak dotąd doprowadził już do śmierci ponad 228,5 tys. osób na całym świecie, byle tylko nie dopuścić do jego reelekcji w jesiennych wyborach prezydenckich w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo, że jak dotąd nie dostarczył on dowodów na poparcie swojej tezy, to zapowiedział, że rozważa różne sposoby ukarania chińskiego rządu.

– Chiny zrobią wszystko, co w ich mocy, by doprowadzić do tego, że przegram ten wyścig – powiedział Trump w wywiadzie. Choć nie wskazał, jakie działania karne może podjąć, to dodał, że jest wiele rzeczy, które może zrobić.

Wcześniej w środę amerykański sekretarz stanu Michael Pompeo powiedział, że Chiny stanowią zagrożenie dla świata, ukrywając informacje o pochodzeniu koronaawirusa. Komentarze pojawiły się po tym, jak państwowy nadawca China Central Television w wieczornym programie informacyjnym zakwestionował przejrzystość i dokładność amerykańskich danych na temat infekcji Covid-19.

– Komunistyczna Partia Chin ma teraz obowiązek powiedzieć światu, jak ta pandemia wydostała się z Chin, powodując takie globalne spustoszenie gospodarcze – powiedział Pompeo w wywiadzie dla Fox News, w którym wielokrotnie krytykował Pekin wskazując, że Ameryka musi pociągnąć ich do odpowiedzialności.

Reelekcja zagrożona?

Działania Trumpa i jego gabinetu mają za zadanie odwrócić uwagę od jego odpowiedzialności za kryzys, który popchnął amerykańską gospodarkę w kierunku recesji. Z opublikowanego w środę sondażu NPR/PBS NewsHour/Marist wynika bowiem, że aż 55% Amerykanów uważa, iż Trump nie poradził sobie z pandemią.

Zobacz także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSprzedaż kredytów za pośrednictwem Open Finance spadła o 7% r/r w I kw. 2020
Następny artykułmBank spodziewa się wzrostu kosztów ryzyka r/r w kolejnych kwartałach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here