Naga MarketsStacja wydobywcza ropyCena ropy WTI odbija od tegorocznych minimów. Analitycy z Natixis zwrócili uwagę na fakt, że wyższe ceny ropy są korzystne dla Stanów Zjednoczonych, ponieważ wpływ z inwestycji i zatrudnienia w sektorze naftowym i wydobywczym przeważa nad wpływem wynikającym z realnych dochodów.


Zobacz również: Sytuacja w Europie, bieżąca siła indeksów walutowych i kurs EUR/USD

OPEC obniża produkcję o 1,2 mln. brk. dziennie. Trump nie wie co robi?

Donald Trump z zadowoleniem przyjął niedawny spadek cen ropy naftowej i zwrócił się do Saudyjczyków o zwiększanie produkcji w celu dalszego obniżania cen. Działania Trumpa uważamy za co najmniej dziwne, ponieważ wysoka cena ropy w rzeczywistości jest dobra dla Stanów Zjednoczonych. USA nadal są importerem ropy, a zatem wzrost ceny ropy naftowej zmniejsza realne dochody Amerykanów. Jednocześnie zwiększa inwestycje i zatrudnienie w sektorze naftowym i wydobywczym, a ten drugi efekt obecnie przewyższa pierwszy – komentują analitycy z Natixis.

– Dlaczego Trump prosi kraje OPEC o zwiększenie produkcji ropy, aby obniżyć cenę ropy? Prezydent oświadczył, że chce niższych cen ropy, a tym samym większej produkcji ropy na Bliskim Wschodzie, aby zwiększyć dochody Amerykanów. Ale zdaje się zapominać, że Stany Zjednoczone stały się dużym krajem naftowym, i że wzrost ceny ropy jest bardzo korzystny z uwagi na jej pozytywny wpływ na wartość dodaną, inwestycje i zatrudnienie w sektorze – dodali.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

W tym czasie Reuters doniósł, iż podczas spotkania OPEC+ kraje członkowskie uzgodniły redukcję produkcji ropy naftowej na poziomie 3% z wyjątkiem Iranu, Wenezueli i Libii. Umowa została zawarta na 6 miesięcy i zakłada zmniejszenie produkcji ropy przez OPEC o 800 000 baryłek dziennie i o 400 000 baryłek dziennie dla krajów spoza OPEC.

Poza deklaracją obniżki produkcji ropy o 1,2 mln. brk. dziennie przez kraje OPEC, Rosja proponuje obniżyć swoją produkcję o 2% w stosunku do poziomów odnotowanych w październiku. Na informację o ustaleniach OPEC ropa WTI zanotowała silny wzrost z poziomu 50.00 USD do 54.00 USD. Obecnie cena oscyluje w okolicach 53.60. Najbliższym oporem pozostaje strefa 54.00 – 54.50, a jej przebicie otwarłoby drogę do poziomu 57.50. Z drugiej strony główne wsparcie stanowi obszar 49.36 – 50.00.

Zobacz również: Giełda UK wymazuje 18 lat zysków w obliczu Brexitu

Trump chce tańszej WTI. Czy wysoka cena ropy jest zła dla USA?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 7 grudnia 2018: USD/JPY, GBP/USD
Następny artykułCzłowiek vs. Rynek: tradingowy TILT – powodem seryjnych porażek?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here