Naga MarketsNiespodziewana zmiana strategii w wykonaniu Donalda Trumpa może spowodować, że kupna dolara kanadyjskiego może być świetną okazją w kwietniu bieżącego roku. Prasa amerykańska donosi po świętach wielkanocnych, że prezydent USA zabiega w tym momencie o podpisanie ugody z Północnoamerykańskim Układem Wolnego Handlu (ang. NAFTA), co wcześniej nie wchodziło w grę.

Co jest powodem tak nagłej zmiany decyzji? Zdaniem analityków wyróżnić można trzy powody:

  • Chęć deregulacji polityki Stanów Zjednoczonych – Trump byłby w stanie przyspieszyć proces orzecznictwa w zakresie standardów środowiskowych oraz branży budowlanej, na co czekają lobbyści
  • NAFTA to jedynie bitwa, Chiny to prawdziwa wojna – administracja Stanów Zjednoczonych najpierw podnosi cła na aluminium i stal, a następnie praktycznie wszystkim państwom gwarantuje ulgi na nowe podatki. Celem działań prezydenta nie było więc zrażenie do siebie połowy globu, ale przyciągnięcie wszystkich do stołu negocjacyjnego, przeciągając na swoją stronę Meksyk i Kanadę przed zbliżającą się potyczką handlową z Chinami.
  • Zegar nieubłaganie tyka – wybory w Meksyku zaplanowane są na 1 lipca, a kampanie oficjalnie starują w maju. Jeżeli nowa opcja polityczna zasiądzie do władzy, to negocjacje cofną się o miesiące do tyłu, dlatego USA musi działać jak najszybciej.

Dolar reaguje na najnowsze doniesienia jednak negatywnie, tracąc do walut typu commodity, czyli NZD, CAD i AUD:

Źródło: finviz.com

NZD/USD odbija od wsparcia 0,7200, które blokuje spadki od początku roku. Zdaniem analityków to jednak CAD pozwoli najwięcej zarobić w rozpoczynającym się miesiącu. Jak wynika z danych o sezonowości rynków, kwiecień jest najgorszym miesiącem dla USD/CAD na przestrzeni ostatnich 17 lat. Jak na razie otwiera się czarną świecą (spadkową), po kwietniu w formie pin bara pod średnią ruchomą i istotnym poziomem S/R 1,29-1,30. Spadki mogą dotrzeć nawet do minimów z 2017 na wysokości 1,2400:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here