Naga MarketsPrezydent Donald Trump zaprosił czołowych przywódców kongresowych obu partii do Białego Domu na spotkanie w środę. Tematem ma być bezpieczeństwo granic, Trump zasugerował, że chce “zawrzeć porozumienie”. Jest to pierwsza oznaka możliwego otwarcia negocjacji w celu przełamania impasu, w którym część rządu została zawieszona na 11 dni. 


Kongresmeni poinformowali, że oferta została rozszerzona na ośmiu czołowych przywódców obu partii w nowej Izbie i Senacie, którzy zwołują się w czwartek i obejmie odprawę urzędników bezpieczeństwa wewnętrznego. Przywódcy demokratyczni nie powiedzieli jednak publicznie, czy przyjmą zaproszenie. W swoim wtorkowym tweecie Trump zasugerował, że oferuje “gałązkę oliwną” liderowi Demokratycznej Izby – Nancy Pelosi, która ma zostać przewodniczącą Izby jeszcze w tym tygodniu, kiedy jej partia przejmie kontrolę w Izbie.

“Border Security and the Wall “thing” and Shutdown is not where Nancy Pelosi wanted to start her tenure as Speaker! Let’s make a deal?” – powiedział prezydent Donald Trump na Twitterze. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to “Zabezpieczenie granic murem i zawieszenie rządu, nie w taki sposób chciała zacząć swoją kadencję jako marszałek Nancy Pelosi. Może zawrzemy umowę?

Post Donalda Trumpa na Twietterze

Pelosi odpowiedziała tweetem, mówiąc Trump, “dał demokratom wielką szansę, aby pokazać, jak będziemy odpowiedzialnie i szybko rządzić, aby zakończyć nieodpowiedzialny #TrumpShutdown” – to tylko pierwsza z rzeczy, którą należy zrobić w naszej nowej Demokratycznej Większości, która ma pracować dla ludzi “#ForThePeople”.

Nie poddamy się

“Nie mamy wyboru, musimy mieć bezpieczne granice, a mur jest częścią bezpieczeństwa granic” – powiedział Trump w wywiadzie telefonicznym z Fox News transmitowanym w poniedziałek wieczorem. Powiedział, że “nie poddaje się” w swojej walce z Pelosi i Prezesem mniejszości Senatu Chuckiem Schumerem. Wcześniej we wtorek używał Twittera do oskarżenia Demokratów o to, że “wszystkie przestępstwa i narkotyki, są powodem otwartych granic”.

Demokraci odrzucili wniosek Trump’a o finansowanie muru. Kiedy nowy Kongres się zgromadzi, Izba Demokratyczna planuje przekazać dwa odrębne projekty ustaw, ponownie otwierając osiem departamentów – które są zamknięte od 22 grudnia – do września 2019 r., a kolejne tymczasowo ponownie otwierają Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego do 8 lutego. Pozwoliłoby to na kontynuację negocjacji w sprawie wniosku Trump’a o pieniądze na mur, podczas gdy reszta rządu zostałaby wznowiona.

Rzecznik senatu większościowego przywódcy Mitch McConnell, Don Stewart, powiedział w poniedziałek, że izba nie przyjmie przepisów, których prezydent nie podpisze, sugerując Trumpowi i Demokratom porozumienie się.

Prezydent w zeszłym miesiącu odrzucił pozorną umowę o finansowaniu rządu do 8 lutego. Po tym, jak Senat z łatwością przyjął wniosek jednak bez przeznaczenia pieniędzy na mur, Trump odrzucił go w następstwie krytyki ze strony konserwatywnych ekspertów, wyborców i prawodawców.

Zawieszenie rządu – Shutdown

Zawieszenie dotyczy dziewięciu z 15 departamentów federalnych, kilkudziesięciu agencji i setek tysięcy pracowników. Efekty impasu stają się coraz bardziej widoczne dla społeczeństwa.

Muzea Smithsonian Institution i National Zoo w Waszyngtonie mają zostać zamknięte w środę z powodu braku funduszy. Federalna Komisja Komunikacji zawiesi większość operacji w czwartek, nie przyjmując już skarg konsumentów i wstrzymując przegląd proponowanych fuzji, takich jak oferta operatora bezprzewodowego T-Mobile US Inc. o wartości 26,5 mld dolarów dla Sprint Corp. Wiele parków narodowych było pozbawionych większości pracowników, w wyniku czego niektóre obiekty są zaniedbane i narażone na uszkodzenia, informuje Associated Press.

Sytuacja techniczna na indeksie dolara

Na kursie dolara mogliśmy mieliśmy dziś do czynienia z fałszywym wybiciem nowych dołków. Dolar znalazł się na najniższych poziomach od listopada 2018 roku. Spadki mogliśmy obserwować w godzinach nocnych, jednak tuż przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs zaczął dynamicznie odbijać, aktualnie są to okolice poziomu 95,85. Wsparciem pozostaje strefa wsparcie przy 96,65, a najbliższy opór znajduje się przy 96,00.

Kurs indeksu dolara
Indeks dolara interwał H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here