Naga MarketsTrump blokuje negocjacje pakietowe. Główne indeksy bez większych zmianWczorajsza sesja za Oceanem przebiegała w „byczym” nastroju, aż do momentu publikacji tweeta przez Donalda Trumpa, w którym informuje, że Nancy Pelosi wnioskuje o pakiet opiewający na 2,4 bln dolarów, które nie są w żaden sposób powiązane z koronawirusem. Prezydent złożył ofertę na 1,6 bln dolarów, która jednak została odrzucona, co doprowadziło do ogłoszenia przez prezydenta zawieszenia wszelkich negocjacji aż do wyborów.

Donald Trump zmienia przedwyborczą strategię

Po wygranych wyborach Donald Trump zamierza wprowadzić znaczący pakiet stymulujący gospodarkę skupiający się na „ciężko pracujących Amerykanach i małych biznesach”. Reakcja rynków była gwałtowna i znacząca, w rezultacie główne indeksy zakończyły dzień ze sporym spadkiem. Decyzja mogła być zaskakująca, gdyż jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej prezydent ponaglał obie strony do zawarcia porozumienia. W temacie pakietu stymulacyjnego gospodarkę wypowiedział się także Jerome Powell, który dostrzega potrzebę dalszego wsparcia, gdyż zbyt słaba pomoc może doprowadzić do słabego ożywienia, a ryzyko przesadzenia z pomocą jest mniejsze niż benefity z niej płynące.

Dzień na krajowym rynku zakończył się bez większych zmian dla głównych indeksów (WIG20, mWIG40, sWIG80). Jednak poszczególne spółki i sektory odnotowały istotne zmiany, dla przykładu dobrą sesję zaliczył mocno przeceniony sektor bankowy w tym Alior (+8,1%), Pekao (+6,2%) czy Millennium (+6,2%). Najbardziej przecenione spółki należą do indeksu WIG.Games, który przecenił się o przeszło 4%, głównie za sprawą tracącego 6% CD Projektu oraz tracącego 4,7% TS Games. Pierwsza ze spółek kontynuuje wyprzedaż zapoczątkowaną w wyniku podania informacji o wzmożonej pracy przed premierą „Cyberpunka 2077”, komunikat mógł zostać odebrany jako ryzyko kolejnego przesunięcia premiery lub wypuszczenie gry z drobnymi niedociągnięciami.

Wyprzedaż największego studia może tłumaczyć ruch całej branży. Ciekawą sesję odnotował również Mercator Medical, który wyznaczył historyczne maksimum notowań intraday, jednak po osiągnięciu rekordowej ceny 548 zł podaż przejęła kontrolę i w przeciągu 3 godzin sprowadziła notowania do poziomu 504 zł, co finalnie oznacza przecenę waloru o 3% w stosunku do poprzedniego dnia, przy największej od przeszło tygodnia wartości obrotu. Po wczorajszej sesji informację o szacowanych przychodach we wrześniu podał Boombit – wyniosły 14,24 mln zł wobec 11,92 mln zł w sierpniu. W III kw. przychody z gier wzrosły do 36 mln zł z 32 mln zł w II kw. Obecnie najpopularniejszą grą studia jest „Slingshot Stunt Driver”, która od premiery została pobrana 8 milionów razy.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here