Naga MarketsKarykatura Donalda TrumpaDonald Trump przejdzie już do historii jako ten prezydent, który postanowił komunikować się z wyborcami i obywatelami za pośrednictwem social media. To mogło sugerować, że jest on fanem nowinek technologicznych. Nie do końca jasna była jego opinia na temat kryptowalut. Teraz to uległo zmianie. Prezydent USA opublikował tweety, w których przedstawił swoje zdanie w temacie BTC i Libry Facebooka.

Trump zaczął od oceny tradycyjnych kryptowalut:

„Nie jestem fanem Bitcoinów i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi i których wartość jest bardzo niestabilna, są one są praktycznie puste. Nieuregulowane aktywa kryptograficzne mogą ułatwiać zachowania niezgodne z prawem, w tym handel narkotykami i inne nielegalne działania.”

Co Trump myśli o LibraCoin?

Następnie przeszedł do tematu LibraCoin, cyfrowej waluty Facebooka. Uważa, że jeśli tylko gigant mediów społecznościowych i inne tego typu firmy chcą mieć swoje waluty, muszą niejako stać się bankami i spełniać wszelkie normy, regulacje i przepisy, jakim podlegają takie instytucje.

„Mamy tylko jedną prawdziwą walutę w USA i jest ona silniejsza niż kiedykolwiek i niezawodna. Jest to zdecydowanie najbardziej dominująca waluta w dowolnym miejscu na świecie i zawsze tak pozostanie. Nazywa się ona dolar amerykański!”

– spuentował swoje wywody.

Jak widać, prezydent USA powtarza powszechnie znane stereotypy dot. kryptowalut, nie zwraca uwagi na ich innowacyjne elementy.

Część kampanii prezydenckiej?

Cyfrowe waluty pozostają zapewne niszą w USA, ale stają się tam coraz popularniejsze. Czy tweety Trumpa to część jego kampanii wyborczej, która powoli startuje? Z jednej strony to wątpliwe, z drugiej – to dobry pretekst do podkreślania znaczenia i siły dolara. To ostatnie zjawisko prezydent będzie zapewne chciał przypisać swojej polityce gospodarczej.

W wyścigu do Białego Domu chcę wziąć też udział Andrew Yang, amerykański przedsiębiorca i zwolennik blockchaina i kryptowalut. Jest on zdania, że rynek ten należy wspierać i rozwijać. Ma jednak wątpliwe szanse na sukces wyborczy. Podobnie jak John McAfee, który ponoć też chce startować w wyborach.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here