Naga MarketsZa nami kolejny, niełatwy tydzień na rynkach finansowych. Co było najważniejsze, na co warto zwracać uwagę patrząc na kursy walut? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Dolar króluje, S&P i ropa dalej w dół?

Ostatnie dane nt. wniosków o bezrobocie z USA wykazały 6,5 mln bezrobotnych, wcześniej było to 3,3 mln. W ciągu zaledwie dwóch tygodni liczba bezrobotnych wzrosła o około 10 mln. W ocenie eksperta pandemia nabiera tempa, a lock-downy są coraz bardziej widoczne w skutkach dla gospodarki. To wszystko napędza obawy i strach wśród inwestorów.

Decydenci w USA próbują przeciwdziałać obecnemu kryzysowi. Program rządowy wielkości 2 bln USD, działania Fedu, gigantyczne pompowanie gotówki w rynek. Do tego dochodzą programy płynnościowe, swapy dla innych banków centralnych oraz program QE bez limitu. Skala działań jest ogromna, jednak nie widać wyhamowania tendencji zachorowań – powiedział analityk BOŚ.

Tymczasem koronawirus ma negatywne przełożenie na gospodarkę Turcji, a także na lirę. W ocenie eksperta poziom 7,12 najprawdopodobniej jest na celowniku kupujących. Rynek ma motyw do dalszych wzrostów pary USDTRY.

Indeks S&P500 zmierza ku poziomowi 2385 i gdyby nie zamieszania na rynku ropy cel ten zostałby osiągnięty. Donald Trump nie chce dopuścić do sytuacji, w której elektorat łupkowy w USA by go nie poparł. Kurs ropy odbił pod koniec tygodnia na fali optymizmu. Jednak uważam, że nie jest to jeszcze dno dla rynku  – dodał.

Jednocześnie indeks dolara zakończył tydzień powyżej poziomu 100,00. W ocenie analityka kolejne sesje powinny również być zdominowane przez ruch zwyżkowy.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here