Naga Markets

Trudność wydobycia Bitcoina wzrosła po raz kolejny w ostatnim czasie, odnotowując przy tym nowe ATH. Analitycy podkreślają, że wyższy poziom trudności wydobycia bloku BTC oznacza większe bezpieczeństwo sieci czołowej kryptowaluty. Próba podjęcia ataku na nią staje się bowiem bardziej energochłonna. 

Trudność wydobycia BTC z nowym ATH

W obecnym r. po raz kolejny doszło do ustanowienia nowego szczytu pod względem poziomu trudności wydobycia Bitcoina. Trudność w sieci czołowej wirtualnej waluty jest dostosowywana automatycznie w oparciu o “aktywność wydobywczą” górników. 







Z danych pochodzących od platformy analitycznej Glassnode wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmiana trudności wydobywczej miała niewielką korelację z ruchami cenowymi BTC. 

Trudność wydobycia BTC dostosowuje się do hashrate’u, co każde 2 016 nowo wydobytych bloków Bitcoina. Mechanizm największej z kryptowalut został skonstruowany w ten sposób, aby każdy nowy blok BTC był wydobywany średnio co 10 minut. 

Wzrost trudności wydobywczej Bitcoina postrzegany jest przez niektórych ekspertów, jako pozytywne zjawisko. Wszystko ze względu na to, iż potencjalna próba ataku na sieć staje się bardziej energochłonna. Obok górnicy odczuwają jednak obciążenie. Ze względu na większą konkurencję, coraz trudniej jest im wykopać blok BTC.

Capital.com

Wzrost ceny Bitcoina podniósł rentowność

Wielu górników czołowej kryptowaluty zdecydowało się na opuszczenie rynku podczas trwającej kryptowalutowej zimy. Wzrost na wykresie BTC, do którego doszło ostatnio, przyniósł im ulgę. 

Obecnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić nieco powyżej 23 tys. dol. Od swojego styczniowego dołka w wysokości 16,4 tys. dol. do obecnych poziomów jego wartość zwiększyła się o ponad 40%.

AVA Trade

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









Poprzedni artykułNa rynku złota trwa wyczekiwanie na banki centralne
Następny artykułBitcoin zdrożał 60% w Nigerii, gdy kraj boryka się z płynnością gotówki
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.