Naga Markets

Trudność wydobycia Bitcoina znów rośnie. Wykres wskazuje na pozytywną tendencję Trudność wydobycia Bitcoina wzrosła po ostatniej korekcie aż o 3,45%. Oznacza to, że mimo mocnej przeceny kursu BTC/USD, który stracił blisko 70% swojej wartości od czasu ATH z 2021 r., i znów oscyluje wokół 20 tys. USD górnicy wciąż mocno wspierają jego sieć. To z kolei przekłada się na jej większe bezpieczeństwo.

Wskaźniki BTC trzymają się mocno

Trudność wydobycia odnosi się stopnia skomplikowania procesu leżącego u podstaw wydobycia BTC. Podczas niego górnicy za pomocą mocy obliczeniowej własnych sprzętów rywalizują przy rozwiązaniu złożonego problemu obliczeniowego w jak najkrótszym czasie.Górnicy, którym się to uda, wygrywają nagrodę w postaci kolejnych monet. Trudność dostosowuje się co 2,016 bloków (mniej więcej co dwa tygodnie) i synchronizuje się z szybkością haszowania sieci.

Tym samym wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej rośnie też trudność wydobycia BTC. W odwrotnej sytuacji, gdy hashrate spada, maleje również trudność wydobycia Bitcoinów.

Aktualnie trudność wydobycia BTC wzrosła od ostatniego czasu o 3,45%, co oznacza spadek z poprzedniego skoku o 9,26%, jednak jest to czwarta pozytywna korekta z rzędu, rysująca pozytywny trend.

Patrząc na powyższy wykres mocy obliczeniowej, widzimy, że do widocznego spadku hashrate’u BTC doszło w połowie lipca br. wraz z falą upałów, które przetoczyły się, chociażby przez Amerykę Północną. Oprócz tego, że sprzęt wykorzystywany do wydobywania Bitcoinów zużywa dużą ilość energii, generuje on także dużo ciepła, a firmy muzą ponosić dodatkowe koszty związane z chłodzeniem koparek.

Trudność wydobycia BTC. Źródło: bitinfocharts
Trudność wydobycia BTC. Źródło: bitinfocharts

Tym samym nadejście września i chłodniejszych miesięcy jest dobrą wiadomością dla sieci, która końca lipca notuje ciągły wzrost trudności wydobycia (która znajduje się w okolicach okolic 31 bilionów) oraz mocy obliczeniowej sieci, a co za tym idzie poprawy jej bezpieczeństwa i sprawności.

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos giełda | giełda dom development | mercator akcje | akcje pkn orlen | kurs amrest | kurs ethereum | kghm kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here