Naga MarketsKurs funta (GBP) spadnie do 1,19 USD by odbić pod koniec 2020 rokuWedług analityków z TD Securities funta szterlinga może czekać trudny okres w najbliższych miesiącach. Dostrzegają wiele dowodów na to, że impulsy wzrostowe pary walutowej GBPUSD mogą być okazją do jej sprzedaży. Z kolei eksperci z Rabobanku prognozują spadek pary w okolice 1,19.

  • Funt ulegnie deprecjacji w perspektywie 3 miesięcy
  • GBP znajdzie odbicie pod koniec 2020 roku
  • Brytyjska waluta nie ucierpi mocno w przypadku powrotu ryzyka hard Brexitu

Kurs GBPUSD: Impulsy wzrostowe okazją do shortów – TD Securities

Brexit i kurs funtaUważamy, że w nadchodzących tygodniach warunki rynkowe będą sprzyjać deprecjacji funta szterlinga. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami dotyczącymi ogólnie silniejszego dolara (USD), mamy już shorty na „kablu” w naszym portfolio z celem na 1,1850 – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę fakt, że przez ostatnie kilka tygodni para konsolidowała się w szerokim zakresie cenowym 1,2250–1,2650, uważają, że wszelkie impulsy wzrostowe powinny być postrzegane jako okazja do wejścia w shorty lub dodanie do już istniejących pozycji.

Uważamy, że strefa 1.2465/85 może istotną zaporą dla kupujących. Na tym etapie prawdopodobnie potrzebowalibyśmy wzrostu powyżej 1,2740, aby zanegować scenariusz spadkowy – dodano.

Eksperci wskazują, że GBP prawdopodobnie będzie miał lepszą drugą połowę 2020 r., gdy pojawi się jeszcze większa klarowność w relacjach między Wielką Brytanią a UE, a perspektywy globalnego wzrostu zaczną się stabilizować.

Zgodnie z naszym poglądem na słabszego USD pod koniec roku podtrzymujemy naszą obecną prognozę, że GBPUSD zakończy 2020 rok około poziomu 1,26. Jesteśmy skłonni prognozować, że funt szterling nie ucierpi tak bardzo, jeśli ryzyko Brexitu pojawi się ponownie, czego oczekujemy. Wirus wyrządził już tyle szkód, że naszym zdaniem ostateczny wpływ na GBP wynika raczej z dodatkowej niepewności – zauważono.

Kurs GBPUSD spadnie w lato do 1,19 – Rabobank

Ekonomiści w Rabobanku pozostają pro-spadkowi w stosunku do pary walutowej GBPUSD prognozując jej spadek do poziomu 1,19 w okresie letnim.

W ostatniej rundzie rozmów Wielkiej Brytanii i UE nie poczyniono żadnego rzeczywistego postępu, a biorąc pod uwagę, że zbliża się letni termin składania wniosków o przedłużenie fazy przejściowej, trudno jest optymistycznie podchodzić do funta szterlinga – wskazano w raporcie.

Nadal oczekujemy, że GBP będzie ulegał deprecjacji w lecie i widzimy możliwość spadku w kierunku 1,19 w perspektywie 3 miesięcy – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here