Naga MarketsLogo kryptowaluty TRONTak jak niegdyś GetBack próbował ratować swoją sytuację informując o współpracy z PKO BP oraz PFR, tak informacje o nowym partnerze, wartym dziesiątki miliardów dolarów wpływają na wycenę TRON. Kryptowaluta w momencie tworzenia tego artykułu zyskiwała 3,62%, testując strefę oporu.


Dzisiejsze wzrosty to jednak niewielka część reakcji rynku na informację, która pojawiła się w sieci w miniony piątek. CEO TRON Foundation, Justin Sun poinformował na Twitterze:


Nareszcie, po raz pierwszy zaczniemy współpracę z wartym dziesiątki miliardów gigantem branży. Zgadnijcie kto to 🙂 – zwraca się do użytkowników portalu społecznościowego Sun.

Zapowiedź zmian czy próba podbicia kursu?

W sieci niemal natychmiast po opublikowaniu tweeta przez Suna zawrzało od dociekań, która to firma mogła podjąć współpracę z TRON-em. Niektórzy wskazują na giganta e-commerce Alibabę, jednak krytycy tego pomysłu zwracają uwagę, że Sun powinien wówczas napisać o setkach miliardów zamiast dziesiątkach. Drugim z potencjalnych partnerów popularnej kryptowaluty może być chiński dostawca internetu – Baidu.

Po drugiej stronie barykady znaleźli się sceptycy, którzy wątpią w jakiekolwiek partnerstwo fundacji TRON i uważają, że tweet Suna jest próbą podbicia kursu kryptowaluty. To częste zagranie w świecie finansów – odbiegając od wspomnianej już afery GetBack, do przypadków takiego działania można zaliczyć fatalny w skutkach tweet Elona Muska, w którym miliarder informował o zamiarze prywatyzacji Tesli.

Wykres kryptowaluty TRON w stosunku do dolara amerykańskiego
źródło: TradingView

TRX pozostaje w trójkącie zwyżkowym mniej więcej od połowy sierpnia, testując dziś po raz kolejny okolice 0,028 centa. Trwałe pokonanie zaznaczonej strefy oporu może być pierwszym krokiem do zmiany trendu na wykresie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here