Naga MarketsLogo kryptowaluty TRONRaport opublikowany 9 kwietnia przez stronę analityczną rynku DApp (Decentralized Application) DApp.com ujawnia, że ​​Tron (TRX) ma najszybciej rozwijającą się bazę użytkowników, podczas gdy baza użytkowników Ethereum (ETH) kurczy się. 

W sieci Ethereum nastąpił 4-procentowy spadek liczby użytkowników aplikacji w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dziś około 72 422 starych użytkowników nadal używa DAppsów opartych na Ethereum. Zdecentralizowane giełdy (DEX) odpowiadają z kolei za ponad połowę wolumenu transakcji aplikacji ETH, ze szczególnym naciskiem na aplikacje hazardowe. Również gracze z tych ostatnich byli podobno najbardziej aktywnymi użytkownikami rynku “apek” Ethereum. Z czego ponad 40 procent aktywnych użytkowników DAppsów grało codziennie, co stanowi wzrost o 10 procent w pierwszym kwartale. Raport stwierdza, że gry oparte na Ethereum stworzyły już stabilną społeczność z grupą lojalnych odbiorców”. 

Lider jest nadal ten sam

Według raportu w pierwszym kwartale 2019 r. 504 DAppsów zostało dodanych do listy DApp.com, z czego ponad połowa była oparta na Ethereum:

„Pokazuje to, że Ethereum jest wciąż numerem 1 wśród deweloperów, którzy mogą budować DAppsy. Jednocześnie zaobserwowaliśmy również trend w rozwoju wielu łańcuchów, ponieważ wiele DAppsów na Ethereum rozszerza się na wiele łańcuchów, takich jak Ethereum + EOS lub Ethereum + Tron.” 

Liczba aktywnych użytkowników DApps na łańcuchu Tron wynosi ponad 300 000, podczas gdy na EOS około 260 000.

Głównym motorem wzrostu liczby użytkowników aplikacji Tron były rzekomo gry hazardowe. Około 85 procent użytkowników DAppsów Tronu korzystało z takich aplikacji w pierwszym kwartale 2019 roku, co oznacza, że ​​jest to najbardziej aktywny łańcuch.

Raport wskazuje również, że 95 procent DAppsów EOS zarejestrowało jakieś transakcje w pierwszym kwartale bieżącego roku, podobnie jak ponad 80 procent zdecentralizowanych aplikacji opartych na Tron i Steem (STEEM). W łańcuchu Ethereum, który pokonuje innych, jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych przez niego aplikacji, było prawie 600 DAppsów, które nie zgłosiły nawet pojedynczej transakcji w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Tron ujawnił niedawno swój plan ekspansji swojego rozwiązania dot. skalowalności – Sun Network. Także to może przyczynić się do ekspansji projektu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here