Naga MarketsTRON, fundacja tworząca infrastrukturę dla zdecentralizowanego Internetu, zaprezentowała szczegóły dotyczące projektu Atlas. Inicjatywy, która ma tworzyć przyszłość dystrybucji treści w sieci.


W pierwszej fazie dojdzie do połączenia sieci peer-to-peer BitTorrent i jej 100 milionów aktywnych użytkowników z łańcuchem bloków TRON. Korzystając z zestawu rozszerzeń protokołu BitTorrent i niestandardowego tokena, firma zamierza uczynić BitTorrent jeszcze lepszym dla setek milionów użytkowników.

Nowa era?

-Atlas jest podstawą nowego sposobu dystrybucji treści. Na początek produkt będzie oferował szybsze pobieranie – podkreśla zalety projektu Justin Sun, założyciel i dyrektor generalny TRON.

Ma też być “dostosowany do świata, w którym obecnie żyjemy: mobilnego, połączonego”. Twórcy są przekonani, że w ostatecznym rozrachunku wzmocnią pozycję wszystkich twórców treści i ich społeczności. Chcą też wyeliminować pośredników i umożliwić twórcom treści dystrybucję bezpośrednio do użytkowników.

W początkowej fazie działania Atlasu uczestnicy BitTorrent będą mogli wydawać tokeny, aby zachęcić użytkowników do współpracy. Projekt ma też zapewnić większą szybkość pobierania danych. Użytkownicy biorący udział w eksperymencie będą mogli zdobywać tokeny na podstawie udostępnionych zasobów, a nie dzięki kopaniu.

BitTorrent implementuje te funkcje jako zestaw rozszerzeń protokołu zgodny z wcześniejszymi wersjami klienta. W praktyce oznacza to, że użytkownik nie będzie musiał aktualizować oprogramowania. BitTorrent planuje wdrożyć zmiany w swoich produktach na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Jak zawsze,  produkty będą nadal oferowane  za darmo.

WIDEO PROJEKTU ATLAS można znaleźć TUTAJ.

BitTorrent będą udostępniać więcej informacji o Atlasie podczas transmisji na żywo na swoim kanale na Youtube.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here