TRON kryptowaluta – co to jest?

TRON jest jest zdecentralizowanym protokołem bazującym na technologii blockchain, który ma na celu skonstruowanie ogólnoświatowego systemu darmowej rozrywki z rozproszoną pamięcią masową.

Protokół ten pozwala każdemu użytkownikowi swobodnie publikować, przechowywać i posiadać dane, a także w zdecentralizowanej formie autonomicznej, decyduje o dystrybucji, subskrypcji i wypychaniu treści oraz umożliwia twórcom wypuszczanie, rozpowszechnianie i przetwarzanie zasobów cyfrowych, tworząc w ten sposób zdecentralizowany ekosystem treści rozrywkowej.TRON cena

TRON notowania
Peiwo App z 10 milionami użytkowników stanie się pierwszą aplikacją rozrywkową kompatybilną z TRON.

Dalsza część artykułu pod filmem
CEO Tron Foundation jest Justin Sun –> profil na Twitterze

Cel projektu TRON

Twórcy projektu zauważyli, iż głównym problemem Internetu jest to, że wszystko odbywa się w kluczowych centrach danych Facebooka, Amazona, Netflixa, Google, a także w innych “małych” firmach takich jak choćby Dropbox. Jest to poważny problem, ponieważ korzystając z usług takich firm, które są “bezpłatne”, tak naprawdę i tak się płaci poprzez sprzedaż wszystkich udostępnianych informacji począwszy od tego co się wpisuje, do przesyłanych zdjęć i filmów.

TRON ma być rozwiązaniem tego problem, ponieważ ma być podstawą całkowicie nowego protokołu internetowego. Dane będą przechowywane we fragmentach, w sieci tworzonej przez ‘górników’, tak naprawdę decentralizując Internet. Jest to samowystarczalna gospodarka, w której każdy dostarcza trochę przestrzeni dyskowej dla sieci w nagrodę za kryptowalutę TRX, a z kolei TRX zużywany jest przez użytkownika przy ‘konsumowaniu’ rozrywki.

Infrastruktury dostarczane przez TRON:

  • Platforma treści wysokiej jakości
  • Sieć społecznościowa zapewniająca połączenie między wszystkimi ludźmi
  • Waluta cyfrowa służąca jako most (TRONIX, skrót TRX)
  • Sieć płatnicza
  • Autonomiczny ekosystem

TRONIX (TRX)

Źródło: tron.network

Oficjalną walutą w TRON jest TRONIX. TRONIX to podstawowa jednostka kont w blockchainie TRON. Wartość wszystkich pozostałych tokenów wynika z wartości TRON.

TRON Power (TP) to zablokowany TRON. Użytkownicy mogą nabywać TP blokując swój TRONIX. TP z natury to TRONIX z prawem głosu, co znaczy, że posiadacze TP mają więcej przywilejów w ekosystemie.

Przydatne linkiDziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.