Naga Markets25 czerwca 2018 roku był dla osób związanych z rozwojem projektu TRON (TRX) niezwykłym dniem. To właśnie wtedy 11. największa kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej na poziomie niemal 2,7 mld USD aktywował swoją główną sieć.


TRON aktywował swoją główną sieć

Symboliczny dla Fundacji TRON “Dzień Niepodległości” oznacza odejście od blockchaina Ethereum (ETH) i przejście do mainnetu TRON, którego wersja beta została uruchomiona 31 maja. W okresie przejściowym deweloperzy potrzebowali prawie czterech tygodni, aby upewnić się, że inwestorzy będą w stanie przenieść swoje tokeny ze standardem ERC-20 do nowej sieci. Justin Sun, założyciel Fundacji TRON, ogłosił “Dzień Niepodległości” na Twitterze:

Według informacji zamieszczonych na blogu, fundacja stworzyła platformę i kanał, za pośrednictwem którego społeczność i interesariusze mogą otrzymywać najnowsze informacje poprzez 12-godzinny livestream.

Zobacz także: Założyciel Tron (TRX) kupuje platformę do wymiany plików torrent

Przejście do niezależnej sieci przetestuje TRON jako konkurenta Ethereum w zakresie dostarczenia podstawowej warstwy publicznej platformy blockchain wspierającej rozwój zdecentralizowanych aplikacji (DApp). Jak twierdzili twórcy oprogramowania TRON, ich wewnętrzne testy wykazały, że sieć jest “400 razy szybsza” niż sieć Ethereum.

ERC-223 zastąpi ERC-20?

Tokeny ERC-20 są projektowane i wykorzystywane wyłącznie na platformie Ethereum i spełniają określone normy, które pozwalają na ich współdzielenie, wymianę na inne tokeny lub przeniesienie do krypto-portfela. Chociaż ERC-20 sprawia, że tworzenie nowych tokenów jest niezwykle łatwe, istnieją sytuacje, w których tokeny mogą zostać przypadkowo zniszczone, np. gdy są wykorzystywane jako płatność za inteligentne kontrakty. Aby rozwiązać ten problem, społeczność Ethereum pracuje nad nową normą o nazwie ERC-223.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 26.06.2018 EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Następny artykułPlus500 zasila szeregi głównego parkietu londyńskiej giełdy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here