Naga Marketslogo tron na kartce papieruZespół projektu TRON (TRX) podobno nawiązał współpracę z największą chińską wyszukiwarką internetową, Baidu. Informację podał serwis Coinness na swoim koncie na Tweeterze w czwartek, 11 października. Portal powołał się na prywatną korespondencję z zespołem start-upu.


Mimo tego, ani TRON, ani Baidu nie potwierdziły partnerstwa innym mediom.

Coinness twierdzi jednak, że umowa między TRON a chińskim gigantem internetowym Baidu zostanie “oficjalnie” ujawniona poprzez usługę przechowywania danych w chmurze Baidu Cloud “w przyszłym tygodniu.”

Kto zasiądzie na tronie?

Podczas gdy Coinness twierdzi, że TRON ogłosił nowe partnerstwo w prywatnej korespondencji z dziennikarzami, sama platforma kryptowalutowa nie chce oficjalnie potwierdzać żadnych informacji czy szczegółów domniemanej współpracy.

Światło na sytuację rzuca dyrektor generalny TRON, Justin Sun. Na swoim profilu na Twitterze zasugerował współpracę z nienazwanym “gigantem branży”, który jest wyceniany na “dziesiątki miliardów dolarów”. W poście z piątku, 12 października, podał równie enigmatyczne informacje:

“Wreszcie, po raz pierwszy nawiązaliśmy współpracę z gigantem branży wartym kilkudziesięciu miliardów USD. Zgadnijcie nazwę.”

Ktoś spróbuje zgadnąć?

Historia pewnego tronu

TRON powstał w Singapurze w lipcu 2017 r. Sam protokół open source projektu został uruchomiony w grudniu 2017 r. Firma ma dwie główne siedziby – w Pekinie i San Francisco,  zatrudnia ponad 100 osób na całym świecie. Część zespołu to byli pracownicy chińskich gigantów internetowych, takich jak Alibaba, Tencent czy Baidu.

Pod koniec września projekt opublikował szczegóły dotyczące współpracy z  BitTorrent. Więcej o tej kooperacji przeczytacie TUTAJ.

25 czerwca firma świętowała swój Dzień Niepodległości, kiedy przeniosła się z sieci Ethereum (ETH) do niezależnego, publicznego blockchaina. Obecnie, po tych wydarzeniach, jedna jednostka jest wyceniana na 0,023 USD. Moneta osiągnęła rekordową cenę wynoszącą 0,1717 USD w dniu 5 stycznia 2018 r., po czym spadła o prawie 90% w pozostałej części roku. Przyczyną były ogólne spadki na rynku kryptowalut, mające miejsce w ostatnich miesiącach, więc zachowanie kursu wpisało się w ogólną bessę na giełdach.

Moneta jest obecnie jedenastą co do wielkości kryptowalutą według kapitalizacji – takie dane podaje CoinMarketCap.

Kryptowalutę możecie kupić na polskiej giełdzie BitBay.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here