Naga MarketsSpoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że kurs pary walutowej CADJPY od dłuższego czasu porusza się w szerokiej konsolidacji. Na skutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu 89.00, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Warto również zwrócić uwagę, że w listopadzie ub.r. pokonaliśmy już linię tendencji spadkowej, którą następnie bardzo precyzyjnie przetestowaliśmy jako wsparcie.

CADJPY Weekly

Na wykresie 4-godzinowym zauważymy, że trwające od niemal dwóch tygodni wzrosty tworzą formację trójkąta zwyżkującego. Biorąc pod uwagę, że dynamika tego ruchu jest zdecydowanie mniejsza aniżeli w przypadku wcześniejszych spadków, sądzić możemy, że jest to jedynie korekta i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

Obecnie kurs znajduje się w okolicy górnego ograniczenia formacji trójkąta. By scenariusz pro-spadkowy mógł się zrealizować, musielibyśmy odrzucić ten opór i wybić dołem z formacji. Jeżeli tak się stanie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 84.50.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

CADJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: RGR na NZDUD
Następny artykułWszystkie oczy zwrócone na Jackson Hole
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here