Naga MarketsJeszcze dziś rano, w porannym przeglądzie rynkowym zwracałem uwagę na wykres AUD/USD. Para od kilku dni pozostawała w trójkącie zwyżkującym, który dziś przed południem został wybity. Niedźwiedzie czekają na retest?


Na to wygląda. Choć dzisiejsze oświadczenie Reserve Bank of Australia zostało uznane za całkiem jastrzębie, to należy mieć na uwadze fakt, jak wysoko znalazło się AUD/USD. Kilka dni temu para bezsuktecznie próbowała sforsować okolice 0,7700 – poziomu, który ostatni raz notowaliśmy w listopadzie zeszłego roku.

Biorąc pod uwagę fakt, że w trakcie trwającego od końca grudnia trendu wzrostowego nie mieliśmy do czynienia z głębszą korektą na wykresie, to właśnie ten równy poziom może być początkiem głębszego odreagowania inwestorów. Obecnie testowana jest zielona średnia wykładnicza liczona z ośmu ostatnich okresów. W trakcie całego ruchu w górę stanowiła ona całkiem dobre wsparcie dla australijczyka.

Przyglądając się bliżej wykresowi pary dostrzegamy jednak formację trójkąta zwyżkującego, którego dolne ograniczenie zostało pokonane przed południem. Retest przebitej linii będzie okazją do zajęcia krótkich pozycji, których zasię może sięgać nawet okolic 0,7550. Za identyczny sygnał można uznać pokonanie niedawnych dołków w okolicy 0,7600.

Handluj razem z innymi. Dołącz do społeczności eToro i korzystaj z doświadczenia innych traderów!

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here