Naga Markets19 lipca br. Trigon TFI informował o wypowiedzeniu umowy ramowej z GetBack S.A. zawartą w sierpniu 2017 roku, która dotyczyła współpracy w zakresie obsługi portfeli wierzytelności funduszy zarządzanych przez podmiot. W poniedziałek spółka informuje natomiast o złożeniu pozwu przeciwko GetBack w związku ze wspomnianą umową ramową.


Próby zastraszania z finałem w sądzie?

Jak wynika z komunikatu prasowego Trigon TFI, pozewa został złożony w związku z potrzebą ustalenia, że umowa ramowa z dnia 9 sierpnia 2017 roku została zawarta w sposób ważny i obowiązywała nieprzerwanie do daty jej wypowiedzenia, a winnym jej rozwiązania były przyczyny znajdujące się po stronie GetBack.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Trigon TFI chcąc zapobiec bezpodstawnym insynuacjom nowego zarządu GetBack dotyczących umowy ramowej oraz prób zastraszania przez nowy zarząd GetBack, jest zmuszone wystąpić o ochronę do sądu. W ramach postępowania sądowego GetBack będzie miał możliwość przedstawienia pod ocenę niezawisłego sądu dowodów i podstawy prawnej rzekomej nieważności umowy” – poinformowała spółka w komunikacie.

GetBack 2 sierpnia br. wniósł do rady wierzycieli o zezwolenie na umorzenie postępowania układowego. Po jego umorzeniu, spółka planuje złożyć wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here