Naga MarketsLogo spółki Ciech na dachu budynkuDom Maklerski Trigon w wydanym 22 października raporcie wydaje rekomendację “trzymaj” dla Grupy Azoty oraz “kupuj” dla spółki Ciech oraz podaje  ceny docelowe dla spółek – 27,3 oraz 49 zł   zł. 


W ubiegły poniedziałek DM Trigon wydał raport, w którym można przeczytać, że według analityków w przypadku obu spółek, słabe wyniki za trzeci kwartał mogą być punktem zwrotnym dla słabego sentymentu, m.in. ze względu na to, że rynek zdyskontował już presję surowcową z tytułu wyższych cen gazu, uprawnień CO2 i energii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dom Maklerski wskazuje, że ostatni kwartał obecnego roku powinien przynieść znaczną poprawę wyników spółek kwartał do kwartału – dodatkowo biuro maklerskie widzi potencjał do istotnego wzrostu cen sody od 2019 roku w Ciechu i poprawy relacji cenowej mocznika względem gazu – w Azotach.

W raporcie możemy również przeczytać, że w prognozach na 2018 rok zysk netto Ciechu wyniesie 293 mln zł, a w 2019 roku spadnie do 275 mln zł. Natomiast zysk netto Grupy Azoty w obecnym roku wyniesie 124 mln zł, a w przyszłym wzrośnie do 288 mln zł.

WYKRES GRUPA AZOTY H1 30.10.2018
GRUPA AZOTY H1 30.10.2018

Grupa Azoty ostatnie dwa dni reaguje popytowo, a wykres wędruje ku najbliższemu oporowi na poziomie 26,55 zł by następnie móc podejść do najbliższej sekwencji. Reakcja na opór cenowy z ceny 24,10 zł – 24,15 zł wydawała się początkowo klasyczna choć finalnie wykres bez większych problemów pokonał poziom – co obecnie sprawia, że strefa stanowi wsparcie dla dalszych wzrostów spółki.

WYKRES Ciech h1 31.10.2018
Ciech h1 31.10.2018

W przypadku drugiej spółki – która otrzymała rekomendację do poziomów docelowych 49 zł – reakcja na wsparcie była podobna, choć sytuacja wydaje się nieco inna, ponieważ spółka ma przed sobą istotny opór do pokonania, aby móc dalej poruszać się na północ. Strefa cenowa 43,00 zł – 43,30 zł będzie dość ważnym oporem i dopiero przekroczenie tego poziomu może dać ruch pod docelowe poziomy.

Autorem raportu jest Michał Kozak. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Trigon, których dystrybucja nastąpiła 22 października 2018 roku, o godzinie 08:40. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM Trigon – Grupa Azoty i Ciech 22.10.2018 disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAgroliga [AGL] – z dynamiczną zwyżką – analiza na zamówienie
Następny artykułTMS: Popyt na USD przy presji na EUR i GBP.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here