Naga MarketsTrigon DM pozytywnie o wynikach Wieltonu. To najwyższe, jednostkowe wyniki w historiiAnalitycy Trigon DM, podtrzymali wcześniejszą rekomendację dla Wieltonu z zaleceniem „kupuj” i ceną docelową na poziomie 16 zł na akcję. W dzisiejszym raporcie odnieśli się do opublikowanych wyników za pierwsze półrocze. Kurs specjalnie nie zareagował na podane informacje.

Wyniki 10% powyżej konsensusu

Przypomnijmy, że Wielton odnotował 40,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2021 r. wobec 1,37 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 59,38 mln zł wobec 4,87 mln zł straty rok wcześniej. EBITDA wyniosła 91,6 mln zł wobec 23,8 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 308,35 mln zł wobec 814,58 mln zł rok wcześniej.„Wynik EBITDA jest o ok. 10% wyższy od konsensusu oraz naszych prognoz. Wolumen sprzedaży wyniósł 5667 szt vs. zakładane przez nas 5752 sztuk. Słabsza sprzedaż na rynek francuski (10% kw./kw.) oraz brytyjski (-8% kw./kw.) była rekompensowana sprzedażą na rynek rosyjski (+29% kw./kw.) oraz do pozostałych krajów (+62% kw./kw.)” – podano w raporcie Trigon DM.

„Na szczególną uwagę zasługują naszym zdaniem wyniki jednostkowe. Przychody na poziomie 395mln PLN są najwyższymi w historii i o 66mln PLN wyższe niż w Q1’21. Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 57,6mln PLN, co także jest najwyższym poziomem w historii (poprzednio najwyższy poziom osiągnięto w Q2’18 kiedy ZBnS wyniósł 45,6mln PLN). Jednocześnie MBnS wyniosła 14,6% i po raz pierwszy od Q2’21 przekroczyła 14%. W wynikach za Q2’21 widać pozytywny wpływ zakończonych inwestycji a presja na cenach materiałów (stal, aluminium) wydaje się być z powodzeniem przenoszona na klientów)” – podsumowano.

Notowania wskazują na przewagę popytu. Ostatni impuls wzrostowy wsparty jest przez znacznie wyższe obroty. Możliwe więc, że zaczynające się spadki będą tylko korektą w szerszym trendzie wzrostowym.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here