Naga MarketspfleidererGrupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na GPW od 1997 roku.

Analitycy Trigon DM obniżyli rekomendację dla Pfleiderer Group do “trzymaj” z “kupuj”, obniżając cenę docelową akcji spółki do 27,6 zł z 30,8 zł poprzednio.

“Po niższych od oczekiwań wynikach za I kw.’19 oraz utrzymujących się negatywnych trendach cenowych na rynku płyty wiórowej obniżamy naszą wycenę do 27,6 zł za akcję z 30,8 zł poprzednio. Wycena implikuje tylko 6 proc. potencjału wzrostu, więc obniżamy naszą rekomendację do “Trzymaj” z “Kupuj” – napisano w rekomendacji.

“Nasza obecna wycena jest 10 proc. wyższa od ceny w wezwaniu, widzimy więc potencjał do jej podniesienia. Niestety spółka publikuje wyniki za 2 kw. 2019 r. dopiero 11 września, czyli po zakończeniu wezwania. Uważamy, że rynek wolałby je poznać przed decyzją o sprzedaży” – napisano w rekomendacji.

Sytuacja na wykresie:

Przed kilkoma dniami doszło do wezwania na akcje spółki. Stąd też kurs szybko sięgnął okolic wskazanych w wezwaniu. Na wykresie tygodniowym widać test poprzedniego dołka w trendzie spadkowym.

pfleiderer
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen wybijają ważny poziom. Spółka z nową, wyższą rekomendacjąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here