Naga MarketsSiedziba LotosZgodnie z raportem prezentowanym przez Dom Maklerski Trigon, dwie spółki otrzymują dziś rekomendacje – “kupuj” oraz “trzymaj”. Pierwszą z nich z rekomendacją na zakup jest spółka Lotos wraz z poziomem docelowym wyznaczonym na strefie 93,7 zł, natomiast rekomendację “trzymaj” otrzymała spółka PKN Orlen z celem 95,8 zł. Podczas dzisiejszej sesji spółki reagują wzrostem. 


Poniedziałkowa sesja przynosi opinię Domu Maklerskiego na temat dwóch spółek – Lotos oraz PKN Orlen. Lotos otrzymuje rekomendację “kupuj” zaś PKN Orlen “trzymaj”. Analitycy tłumaczą, że w przypadku pierwszej spółki – “stopa zwrotu od początku 2018 r. na pozycji pair-trade long LTS vs. short PKN wyniosła +50 proc., na co kluczowy wpływ mogły mieć regulacje IMO 2020 (faworyzujące strukturę uzysków w LTS vs. PKN) oraz zbliżający się rozruch instalacji EFRA“.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tym samym, mimo oderwania się kursu Lotosu na plus od notowań Orlenu – spółka nadal ma szansę na dalsze wzrosty (Lotos) a wzrost ten może przynieść blisko 17 procentowe podejście ceny. Natomiast w stosunku do spółki PKN Orlen analitycy dodali, że dostrzegają oni możliwy upside wynikowy w krótkim terminie, również mogący podejść w okolicach 16 procent.

Dalsze kwartały powinny się znaleźć pod presją odwrócenia cyklu w petrochemii, co wg naszych prognoz skutkować będzie spadkiem EBITDY LIFO skor. w 2020 r. o 10 proc. rdr” – dodają w przedstawionym raporcie.

Wykresy spółek

PKN Orlen w tym momencie oscyluje wokół poziomu 91,4 zł za akcję, odbijając wcześniej od bardzo istotnego wsparcia cenowego – 86,0 zł za akcję. Zdaje się, że obecny kierunek jest pro-wzrostowy a celem dla spółki może być nawet poziom najbliższego oporu ze strefy 97,23 zł. Rekomendacja Domu Maklerskiego Trigon zdaje się być zatem na dobrym poziomie, ponieważ spółka powinna osiągnąć go bez większych problemów.

wykres PKN D1 02.09.2019
PKN D1 02.09.2019, Źródło: xStation5

Tymczasem jeśli chodzi o spółkę Lotos – ta oscyluje wokół poziomu 87,16 zł za akcję, tworząc coraz to wyższe dołki i sugerując dalszą presję popytową. W tym momencie atakiem może okazać się nawet strefa 90,36 zł za akcje, dlatego warto obserwować obecne poziomy. Poziom docelowy dla spółki według Domu Maklerskiego (93,7) jest zatem w tym przypadku dość śmiałym poziomem, który będzie musiał poczekać, aż wykres zmierzy się z pierwszymi poziomami docelowymi.

wykres LTS D1 02.09.2019
LTS D1 02.09.2019, Źródło: xStation5

Autorem raportów jest Michał Kozak. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM Trigon, którego dystrybucja nastąpiła 26 sierpnia 2019 roku, o godzinie 8:55.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcję pgnig prognozy 2020 | rekomendacje gpw | dolar usd kurs | dow | kurs lotosu | kurs polskiego złotego |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here