Naga Markets

Symbol GPW na tle wykresuDziś Dom Maklerski Trigon wydał raport, w którym to podmiot podnosi cenę docelową spółki Comp z wyceny 63,20 zł do obecnego zakresu 64,50 zł za akcję. Jednocześnie z tym, podmiot podtrzymuje rekomendację spółki na poziomie “trzymaj”. Spółka podczas dzisiejszej, czwartkowej sesji nieznacznie rośnie do poziomu 59,6 zł za akcję. Planowany cel daje zatem potencjał około 9 procent wzrostu.

  • Dom Maklerski wydał dziś rekomendację dla spółki Comp
  • Raport podtrzymuje rekomendację “trzymaj”
  • Podnosi za to wycenę akcji spółki do poziomu 64,5 zł za akcję
  • Oznacza to potencjał wzrostu spółki na poziomie około 9 procent

Comp z potencjałem 9 procent wzrostu

Opublikowany podczas czwartkowej sesji raport Domu Maklerskiego obejmuje podniesienie ceny docelowej akcji spółki Comp z jednoczesnym podtrzymaniem rekomendacji “trzymaj”. W opublikowanym raporcie analitycy wskazują, że spółka wchodzi w okres wysokich zysków związanych z kolejnymi etapami fiskalizacji online. Na koniec 2021 Comp może być spółką o istotnie mniejszym zadłużeniu (poniżej 1x EBITDA) i z perspektywami ekspansji w biznesie detalicznym, jednak w tym roku transformacja biznesu została spowolniona w wyniku pandemii.W roku 2020 prognozujemy o 1% niższe przychody (słabsza niż poprzednio zakładana kontrybucja z segmentu detalicznego) i nieznacznie niższy wynik EBITDA, natomiast w 2021 liczymy na przebicie ostatnich prognoz spółki (120 mln PLN) i wypracowanie 128 mln PLN EBITDA, przy wyniku netto 76 mln (wsparcie dopłatą z tytułu sprzedaży Paytel gdzie zakładamy 22 mln PLN).” – dodaje raport.

wykres Comp H4 15.10.2020
Comp H4 15.10.2020

Z czysto technicznego punktu widzenia patrząc na wykres z perspektywy interwału czasowego H4 widać, że spółka bardzo mocno zawęziła swoje ruchu oscylując w bocznym trendzie pomiędzy poziomami 58 zł a 74 zł za akcję. Obecnie rynek spadając do dolnego ograniczenia ruchu ma faktycznie szanse na odreagowanie – zgodnie z obowiązująca tendencją. To wskazywałoby na dobre miejsce do szukania odpowiednich sygnałów zakupowych – w tym do celu określonego przez autora raportu.

Autorem raportu jest Dom Maklerski Trigon. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dominik Niszcz, którego dystrybucja nastąpiła 15 października 2020 roku, o godzinie 08:15. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Comp – disclaimerŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) wynosi ponad 4,53. Sytuacja GBP/USD i nieudany blef Johnsona
Następny artykułWIG20 traci w czwartek rano 1,4%. Akcje Allegro zyskują 5%!
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here