Naga MarketsTriggo otwiera biuro w Wielkiej Brytanii i 15 listopada zadebiutuje na NewConnectTriggo S.A., spółka, która opracowała innowacyjny w skali globalnej pojazd elektryczny będący odpowiedzią na problem korków i braku miejsc parkingowych,otworzyła swoje przedstawicielstwo w parku technologicznym Horiba Mira. Lokalizacja będzie stanowić centrum dalszych badań nad rozwojem R&D projektu oraz prowadzonych operacji w zakresie współpracy z podmiotami z rynku automotive na rynku Europy Zachodniej.

  • Uroczystość pierwszego notowania akcji rozpocznie się o godz. 11:00 i będzie transmitowana za pośrednictwem YouTube GPW.
  • TRIGGO S.A. będzie 376. spółką notowaną na NewConnect oraz 27. debiutem na tym rynku w 2021 roku. Triggo już 15 listopada zadebiutuje na rynku NewConnect

9 listopada GPW podjęła decyzję o wyznaczeniu daty debiutu Triggo na rynku NewConnect, który odbędzie się 15 listopada. Spółka w maju przeprowadziła IPO, z którego pozyskała 6,3 mln zł, dedykowanych dalszemu rozwojowi projektu.

9 listopada Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę w sprawie wyznaczenia pierwszego dnia notowań w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect akcji zwykłych na okaziciela serii A1, B1, B2, C1, C2 C3, C4C5, C6 i C7, datowanym na 15 listopada. Wcześniej, tj. 15 października GPW podjęła decyzję w sprawie wprowadzenia do obrotu ww. serii akcji.

Przed nami debiut na rynku NewConnect stanowiący etap milowy w rozwoju działalności naszego projektu, będący zwieńczeniem kilku kwartałów prac i przygotowań do upublicznienia Triggo S.A. Dzięki statusowi spółki publicznej, w jeszcze większym stopniu wzmocnimy nasz wizerunek i wiarygodność, co jest szczególnie istotne w naszych kolejnych krokach na rynkach zagranicznych. Z drugiej strony zyskujemy wycenę rynkową i dostęp do szerszego grona inwestorów, mogących partycypować w budowie wartości spółki. W dalszym etapie będziemy dążyć do przejścia na główny rynek GPW co będzie naturalnym kolejnym krokiem na rynku kapitałowym – mówi Rafał Budweil, Prezes Zarządu Triggo S.A.

Spółka w maju br. przeprowadziła publiczną ofertę akcji, z której pozyskała 6,3 mln zł przeznaczone na realizację kluczowych działań poprzedzających rozpoczęcie seryjnej produkcji. Ofertą było objętych 45,5 tys. akcji ocenie 138 zł, co odpowiada wycenie spółki na poziomie 215 mln zł.

Główny cel emisyjny dotyczył wydatków na produkcję pilotażową. Drugim było zakończenie prac w zakresie uzyskania homologacji europejskiej L7e-CP oraz opracowania wersji homologacyjnej L5 (pozwalającej na użytkowanie Triggo w takich lokalizacjach jak Kalifornia i znaczna część innych stanów USA). Trzeci cel stanowi przygotowanie wdrożenia produkcyjnego. Planowane jest ono w Polsce w oparciu o istniejące zasoby produkcyjne podwykonawców lub przy użyciu zbudowanej od podstaw infrastruktury spółki.

– Nasza obecność w globalnym centrum rozwoju rynku aotomotive Horiba Mira będzie stanowić centrum operacyjne Triggo w UK. Dzięki temu osiągniemy jeszcze bardziej prężny rozwój projektu na tamtejszym rynku, którego zapotrzebowanie na mikromobilność oraz pojazdy autonomiczne jest ogromne. Z naszego punktu widzenia najważniejszym aspektem jest posiadanie przez Horiba Mira zaawansowanego centrum testów pojazdów autonomicznych. Składa się ono z systemów umożliwiających symulowanie najbardziej skrajnych sytuacji drogowych, jakie mogą spotkać pojazd autonomiczny w ruchu codziennym. Dzięki temu Triggo będzie mogło dalej rozwijać filar Mobility-as-a-Service opierający się na zdalnym przebazowaniu, prace Spółki nad Platooningiem oraz w pełni autonomicznymi systemami jazdy w bezpiecznych warunkach– uzupełnia Rafał Budweil.

Horiba Mira jest globalnym dostawcą pionierskich usług w zakresie doradztwa inżynierskiego, badań, weryfikacji i walidacji dla sektorów: motoryzacyjnego, obronnego, lotniczego i kolejowego. Ściśle współpracuje z producentami i dostawcami pojazdów na całym świecie, zapewniając kompleksowe wsparcie, począwszy od indywidualnych testów produktów, a skończywszy na gotowych programach projektowania, rozwoju i budowy pojazdów.

Firma prowadzi działalność w parku technologicznym Mira. To wiodące w Europie miejsce badań i rozwoju w dziedzinie mobilności, w którym opracowywane są najnowsze technologie motoryzacyjne. Znajduje się w centrum brytyjskiego sektora motoryzacyjnego, zapewniając dostęp do szeregu obiektów testowych dla ponad 40 globalnych producentów OEMi specjalistycznych firm zajmujących się rozwojem mobilności, w tym takich jak Viritech, REE, Jaguar Land Rover i Bentley. Kampus tworzy unikalny ekosystem współpracy, łącząc światowej klasy obiekty testowe i wykwalifikowanych inżynierów, w celu zapewnienia miejsca dla rozwoju innowacji i technologii.

Horiba pozwoli na przeprowadzanie rozległych badań wytrzymałościowych pojazdu- np, korzystanie z komory umożliwiającej symulowanie najróżniejszych, skrajnych warunków pogodowych  – od śnieżycy po klimat pustynny. Pozwoli to na przeprowadzenie testów wytrzymałościowych pojazdu w warunkach, które były bardzo trudne do odwzorowania w świecie realnym. Dzięki temu, Triggo zyska możliwość wprowadzenia do produkcji rozwiązania znacznie doskonalszego i bardziej bezawaryjnego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kryptowalut | analizy | cd projekt notowania | amica notowania | orlen akcje rekomendacje | pko akcje prognozy | forex konto |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here