Naga MarketsTriggo – innowacyjny w skali globalnej, polski pojazd elektryczny. Rozmowa z Rafał Budweil (prezes zarządu)Triggo jest to opracowany przez polski startup niewielki pojazd elektryczny, który w standardzie posiada miejsce dla 2 osób oraz cechuję się zmienną geometrią podwozia, w zależności od osiąganej prędkości. Spółka zakończyła niedawno publiczną ofertę akcji, a do tego uzyskuje patenty na swój wynalazek w kolejnych kluczowych krajach świata (USA, UE, Chiny, Japonia, Indie, Korea Płd).Triggo – rewolucyjny pojazd

– Spółka Triggo S. A. powołana została do życia tak naprawdę wokół pojedynczego, rewolucyjnego produktu, którym jest nasz pojazd. Triggo nie jest samochodem ani motocyklem, natomiast jest pierwszym na świecie pojazdem, który skutecznie łączy zalety samochodu, takie jak bezpieczna i komfortowa kabina, z zaletami jednośladów, takie jak możliwość przejechania przez korki i zaparkowania praktycznie wszędzie. – wskazuje Rarał Budweil, prezes zarządu Triggo S.A.

Warto wskazać, że pojazd w podstawowej wersji przewidziany jest na 2 osoby, natomiast miejsce pasażer równie dobrze może służyć jako przestrzeń bardziej w stylu cargo. Z kolei prędkość maksymalna tego pojazdu to 90 km/h. Choć wydaje się to niewiele (w porównaniu do klasycznych aut, nawet tych w wersji miejskiej), to jednak biorąc pod uwagę rozmiary tego pojazdu, wynik ten wygląda zdecydowanie lepiej.

Triggo jest tak naprawdę platformą technologiczną, na której bazie można zbudować cały szereg specjalizowanych pojazdów różniących się między sobą zabudową karoserii w zależności od misji, które mają wypełniać. – dodaje także.

Spółka zakończyła również publiczną ofertę akcji. Na akcje złożono zapisy o wartości 11,6 mln złotych, co przewyższa o 84 proc. oferowane 45,5 tys. sztuk akcji o wartości 6,3 mln zł brutto. Oznacza to, że łączna wycena firmy przekracza 215 mln złotych.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

invest

Patenty w kluczowych krajach

Jak podkreśla Farał Budweil (prezes Triggo), spółka na ten moment posiada przyznane patenty na swój pojazd w kluczowych państwach na całym globie. Są to zarówno Stany Zjednoczone, czy też Unia Europejska, ale i również m.in. Chiny, Indie, Japonia, oraz Korea Południowa.

– Posiadanie praw własności intelektualnej, przyznanych w formie patentu na wynalazek, w tych krajach umożliwia nam działanie na zasadach wyłączności. Każda forma komercjalizacji triggo może odbywać się wyłącznie za naszym przyzwoleniem i naszą zgodą. – podkreśla Rarał Budweil, prezes zarządu Triggo S.A.

Jak wskazuje gość programu Comparic24, prezes spółki, pojazd ten swoją niezwykłość zawdzięcza m.in. zmiennej geometrii podwozia. Oznacza to, że w przypadku mniejszych prędkości (do 35 km/h) pojazd jest węższy, niż gdy jedzenie szybciej, co widoczne jest na materiale wideo (ok. 2:45 minuty).

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: neuca akcje prognozy | akcje pkn orlen | celon pharma gpw | kurs akcji develia | akcje lotos | azoty akcje wykres | polenergia akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here