Naga Markets

Największy rywal Ledgera – Trezor zwiększył sprzedaż swoich produktów o 900% tydzień do tygodnia po tym, gdy konkurencyjnej firmie “powinęła się noga”. Kontrowersje wśród społeczności kryptowalutowych aktywów wywołała usługa związana z odzyskiwaniem tzw. seedów (zbioru fraz, które mogą być wykorzystane do uzyskania dostępu do portfela kryptowalutowego). 

Nowa usługa Ledgera pod ostrzałem krytyki

Kontrowersyjna funkcja wymyślona przez jednego z największych producentów portfeli sprzętowych widniejąca pod nazwą Ledger Recover wywołała wśród członków społeczności kryptowalut niepokój. Wszystko z uwagi na to, iż w jej ramach seedy zostałyby podzielone na kilka części i byłyby przechowywane online u trzech podmiotów. Co więcej, użytkownicy chcący skorzystać z takiej usługi, musieliby przejść weryfikację zgodnie z procedurami KYC. 







Oczywiście warto obok zaznaczyć, iż wspomniana funkcja została przedstawiona, jako płatny dodatek dla osób nią zainteresowanych. Użytkownicy chcący z niej skorzystać musieliby ponosić miesięczną opłatę subskrypcyjną. 

Proponowana usługa wzbudziła obawy wśród użytkowników Ledgera ze względu na wcześniejsze wycieki danych, którym ulegała ta firma. Przykładowo w 2020 r. hakerzy w wyniku masowego exploitu wykradli dane ponad 270 tys. klientów tego przedsiębiorstwa tj. numery telefonów, czy adresy zamieszkania. Użytkownicy Ledgera na tym tle zaczęli obawiać się o bezpieczeństwo swoich urządzeń i seedów, nawet jeśli sami nie zamierzali korzystać z usługi Ledger Recover. 

W konsekwencji nawarstwiającej się paniki jeden z największych producentów portfeli sprzętowych postanowił zawiesić swoje plany związane z nową funkcją. 

Capital.com
Advertisement

Trezor zwiększył sprzedaż produktów o 900%

Na malejącym zaufaniu do Ledgera skorzystał jego główny rywal Trezor. Ten z kolei poinformował media, że jego sprzedaż wzrosła aż o 900% tydzień do tygodnia! Oświadczenie to zostało wydane 25 maja br. 

Dyrektor generalny Trezora – Matej Zak podkreślił, iż jego firma wychodzi z założenia, że portfele sprzętowe obiecujące 100% samokontrolę nad krypto aktywami, nie powinny na żadnym etapie udostępniać frazy seed nikomu poza użytkownikiem. Przedsiębiorca ten dodał obok, iż niezależni eksperci techniczni przeprowadzają audyty i sprawdzają wszystkie procesy w urządzeniach Trezora, tak aby przechwycenie seedów w sposób zdalny było niemożliwe.

AVA Trade

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCena ropy naftowej załamała się po słowach wicepremiera Rosji
Następny artykułKurs EUR/USD zatrzymał się przy wsparicu. Będzie kontynuacja spadków?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.