Naga Markets

Inwestorzy wirtualnych walut zaczynają wyciągać wnioski z typowo powtarzalnego błędu dot.  trzymania środków na scentralizowanych giełdach. Upadek FTX pozbawił 1,2 mln jej klientów dostępu do własnych środków. Ze względu na wiele podobnych sytuacji, posiadacze kryptowalut zaczęli masowo wycofywać swoje krypto aktywa z tym podobnych platform na zewnętrzne adresy kryptograficzne. Na tle tego zjawiska zwiększony popyt odnotowali producenci portfeli sprzętowych. 

  • Trezor odnotował 300% wzrost przychodów ze sprzedaży po upadku FTX
  • Inwestorzy coraz chętniej sięgają po portfele sprzętowe w wyniku obaw o to, iż trzymając środki na giełdach, mogą stracić do nich dostęp
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Trezor odnotował wzrost przychodów po upadku FTX

Awaria znanej giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych, na której czele stał Sam Bankman-Fried, wstrząsnęła całą branżą. W efekcie wyrządziła ona kolosalne szkody, wywołując silne spadki cenowe wielu wirtualnych walut. 

Choć załamanie na rynku Bitcoina i czołowych altcoinów odbiło się na wielu firmach z tego sektora, niektóre z nich czerpią korzyści z tej sytuacji. Mowa tu o producentach portfeli sprzętowych. Przykładowo Trezor odnotował wzrost przychodów ze sprzedaży aż o 300% po upadku FTX.

Wzmożony popyt na portfele sprzętowe wśród inwestorów długoterminowych wiąże się ze strachem dot. przechowywania kryptowalut na giełdach i innych scentralizowanych platformach. Zgodnie ze znanym wśród społeczności wirtualnych walut powiedzeniem ,,Nie Twoje klucze prywatne, nie Twoje Bitcoiny’’ powierzanie swoich aktywów stronom trzecim jest zawsze ryzykowne.

Osoby znajdujące się na rynku dłużej z pewnością wyciągnęły wiele cennych lekcji związanych z upadkami giełd kryptowalut. Klienci większości z nich po upływie lat wciąż nie odzyskali swoich środków. 

W przypadku firmy Trezor jej obecne przychody ze sprzedaży portfeli sprzętowych są wyższe, niż rok temu, gdy Bitcoin osiągnął swoje ATH w wysokości 68,7 tys. dol. za monetę. Producent ten odnotował również wzrost ruchu na swojej stronie internetowej aż o 350%. 

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Popyt na portfele sprzętowe może utrzymywać się w przyszłości

Wraz z osłabionym zaufaniem do kryptowalutowych pośredników firma Trezor uważa, że zapotrzebowanie na jej produkty będzie rosło. Unzała ona, iż trend związany z klęską FTX może utrzymywać się w krótko i średnioterminowym zakresie. Posiadacze krypto aktywów będą zaś szukać i badać możliwości samodzielnego zarządzania kluczami kryptograficznymi.

XTB

Producent ten podkreślił jednocześnie, że był przygotowany na możliwy wzrost sprzedaży. Z tego też względu, nawet gdy będzie ona kontynuowana we wzmożonym tempie, nie wywrze wpływu na dostępne zapasy portfeli w perspektywie długoterminowej. 

Zgodnie ze swoją wizją Trezor nie planuje również podnosić cen produktów, tak by były one dostępne dla wszystkich uczestników rynku. 

Podobny wzrost zainteresowania portfelami sprzętowymi odnotował także Ledger. Po tym, gdy giełda FTX wstrzymała wypłaty, odnotował on najlepszy dzień w swojej historii pod względem ruchu na stronie. 

O tym, iż w przyszłości scentralizowane platformy kryptowalutowe mogą przestać istnieć, wspomniał niedawno dyrektor generalny największej giełdy krypto aktywów pod względem dziennych obrotów. Według Changpenga Zhao z Binance, jeżeli ludzie dostaną odpowiednie bezpieczne narzędzia do łatwego zarządzania wirtualnymi walutami oraz ich przechowywania, nie będą potrzebować do tego pośredników.  

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułChcesz się uczyć “kopania Bitcoina”? College w Teksasie otwiera specjalny kurs
Następny artykułAlibaba i Tencent w górę po optymistycznych danych o sprzedaży detalicznej w Chinach!
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here