Naga MarketsTrezor: nie instalujcie "naszej" aplikacji z Google Play! To dzieło hakerów!Fałszywa aplikacja Trezora została pobrana przez co najmniej 1000 osób. Wszystkie zainstalowały ją za pomocą sklepu z aplikacjami na Androida – Google Play. Firma ostrzega je, by szybko odinstalowały program.

  • Hakerzy stworzyli fake’ową aplikację portfela Trezora, którą udało im się umieścić na Google Play. 
  • Program zainstalowało już 1000 klientów Trezora. Firma ostrzega, że mogą stracić środki.

Trezor: uwaga na hakerów!

Trezor, główny dostawca sprzętowych portfeli na kryptowaluty, ostrzegł swoich użytkowników przed fałszywą aplikacją w Google Play.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według Trezora program jest de facto wirusem i nie ma żadnego związku z firmą ani SatoshiLabs, która stworzyła portfel Trezor. Spółka prosi swoich klientów, aby nie instalowali fałszywej aplikacji i przypomina, by nigdy nie udostępniać nikomu swojej frazy seed.

Trezor udostępnił również swoim użytkownikom krótką instrukcję korzystania z portfela Trezor z systemem Android.

Obecnie aplikacja hakerów jest nadal dostępna w Google Play. Do 18 stycznia aplikację pobrano ponad 1000 razy. Ma ona również około 200 recenzji w sklepie z androidowymi aplikacjami, przy czym większość użytkowników ostrzega, że ​​jest to wirus.

Hakerzy atakują!

To nie pierwszy raz, gdy fałszywa aplikacja została umieszczona w Google Play. W maju 2019 roku Cointelegraph poinformował o złośliwej aplikacji z Google Playteż  imitującej portfel Trezora. Program został zauważony przez analityków z rynku oprogramowania antywirusowego ESET, którzy przekazali wtedy, że spodziewają się, że wraz z rozwojem rynku kryptowalut do sklepu z apkami na Androida trafiać będzie coraz więcej aplikacji, które są tworzone przez hakerów.

Oszuści internetowi atakują oczywiście także inne popularne firmy kryptowalutowe, aby kraść pieniądze ich użytkowników. W maju 2020 r. pewien badacz ds. cyberbezpieczeństwa odkrył w sieci aż 22 wirusowe rozszerzenia Google Chrome imitujące usługi dot. kryptowalut, takie jak pogram Trezora i główny portfel na ethery (ETH) MetaMask.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here