Naga Marketspiotr głowackiNiezmiernie miło nam poinformować, iż jednym z prelegentów podczas tegorocznej edycji konferencji Invest Cuffs w Krakowie będzie Piotr Głowacki – licencjonowany makler, twórca projektów szkoleniowo-inwestycyjnych, trener i przede wszystkim inwestor. Jest twórcą serwisu Infoinwestor.pl, z którego korzysta 15 000 użytkowników. W listopadzie 2015 r. został współzałożycielem Fundacji FxCuffs Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych wspierającej rozwój i edukacje inwestorów indywidualnych. Doświadczenie i wiedza zdobywana przez 12 lat pozwoliły mu wypracować swoją Strategię, którą teraz dzieli się z innymi prowadząc liczne szkolenia i kursy internetowe. Ponad 100 osób wzięło udział w jego autorskim Półrocznym Programie Mentoringowym – Globalny System Inwestowania. Ogromny wpływ na ścieżkę inwestycyjnego rozwoju Piotra miała książka Robert’a Miner’a „Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu”. To właśnie na podstawie książki opracował swoją metodologię.

Na rynkach jesteś obecny od wielu lat, ale mógłbyś powiedzieć jak zaczęła się Twoja przygoda, dlaczego zainteresowałeś się spekulacją, ktoś Cię namówił czy może jakiś mentor?

Może wydawać się to dziwne ale po prostu usłyszałem w telewizji o giełdowej hossie, był to rok 2004. Zaciekawiony zacząłem szukać informacji na temat inwestowania. Spekulacji nauczyłem się od innych inwestorów.

Osoby zainteresowane wiedzą, że swoją metodologię opierasz na technikach i filozofii Roberta Minera. W dużym skrócie można powiedzieć, że jest on twórcą czy propagatorem patrzenia na podwójną ramę czasową. Uważasz, że podejście Minera jest skuteczne także w dzisiejszych czasach?

Miner połączył wiele istniejących technik w jedno kompleksowe spojrzenie. Jego celem jest wchodzenie w rynek gdy otrzymujesz potwierdzenia z 3-4 różnych strategii. Wówczas można mieć pewność, że gra się z większa grupą inwestorów, spekulantów, pozornie kierujących się innymi strategiami. Podwójna rama mówi o tym aby trend sprawdzać na wykresie np. dziennym a transakcje zawierać na wykresie godzinnym. A ponieważ trend zawsze będzie naszym przyjacielem więc podwójna rama nigdy nie powinna stracić na aktualności.

Od pewnego czasu trwa nagonka na branżę szkoleniową w Polsce. Czy w związku z tym odczuwasz spadek liczby klientów swoich szkoleń?

Raczej nie zauważam nagonki na szkoleniowców. Albo to przeszłość albo po prostu robiąc swoje, inwestując, zarabiając nie mam czasu czytać for internetowych :). Ostatni rok był jednym z najlepszych dla mojej firmy. Ten zapowiada się jeszcze lepiej, ale to nie za sprawą szkoleń a raczej realizowanych inwestycji.

Zobacz także: “Bańki były, są i będą. Zmieniają się tylko aktorzy” – rozmowa z Piotrem Głowackim

Przyznasz, że reputację całej branży psują nieuczciwi szkoleniowcy. Jak zatem wybrać dobre szkolenie, na co początkująca osoba powinna zwracać uwagę szukając szkolenia dla siebie, tak aby nie wpaść w sidła oszusta?

Sprawdzić szkoleniowca jak inwestuje, jaki ma portfel, gdzie inwestuje, jaką ma strategię.

W środowisku spekulantów od dłuższego czasu trwa także dyskusja o tym czy analiza techniczna działa czy też nie. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat, czy metody Minera nie opierają się w całości na technice?

Masz jakieś prognozy dla rynków akcyjnych tzn. sporo dyskutuje się o tym czy bliski jest koniec wzrostów na amerykańskiej giełdzie. Uważasz, że trwalsze załamanie jest blisko?
Propaguję teorię Switcha czyli zmiany kierunku przepływu kapitałów z dużych rynków na mniejsze. Może się to odbyć na twardo lub miękko. Na miękko giełda amerykańska przejdzie do długiego ruchu bocznego z dużym zakresem wahań cen a wzrosty pojawią się na młodych rynkach, złocie i surowcach. I na razie ten scenariusz jest aktualny, co nie znaczy, że się za miesiąc nie zmieni.

Będziesz jednym z prelegentów podczas konferencji Invest Cuffs 2019. Czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy o czym będzie można usłyszeć 22-23 marca?

O Indeksach i spółkach z USA, o indeksach rynków wschodzących, złocie, srebrze, Etf-ach, spółkach wydobywczych i mechanizmach łączących te rynki.

Bardzo Ci dziękuję za miłą, ciekawą i inspirującą rozmowę! Życzę Ci wielu inwestycyjnych sukcesów i do zobaczenia już wkrótce w Krakowie.


Zapraszamy do rejestracji na Invest Cuffs 2019, gdzie będzie można osobiście poznać Piotra Głowackiego oraz wiele innych osób związanych z rynkami finansowymi i zdobyć nową wiedzę. Przypominamy także, że z kodem COMPARIC płatne wersje biletów kupicie z 10% rabatem 😉 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here