Naga Markets
Artykuł proszę potraktować jako ciekawostkę dla graczy, którzy grają pod dane makroekonomiczne, a także dla wszystkich, którzy nie mogą czasem zrozumieć, jak to jest, że dobre dane z USA raz umacniają dolara, a raz osłabiają. Ostatnio udało mi się znaleźć dawno temu przeczytane opracowanie, krótkich ale ciakawych badań. Tekst ten można zobaczyć klikając na link poniżej.

Komentarz poranny 7.12.2012

W artykule jest na podstawie mini badań opisane, nawet wyciągnięte pewne wnioski, uważam, że każdy powinien się z tym zapoznać. Oczywiście każdy ma prawo do odmiennego zdania, ale ja osobiście mam podobną opinię do autora tekstu.
Kilka razy sparzyłem się na danych jako początkujący trader, a gdy zgłębiłem się w temat, to doszedłem do podobnych wniosków tzn. początkowa reakcja często jest fałszywa, choć nie zawsze, ale przeważnie najpierw jest ruch 30-40 pipsów w jedną stronę, po czym ten ruch zostaje odwrócony, takie szarpanie się rynku trwa około 30 minut, podczas których nie otwieram pozycji.
Jeżeli przyjrzycie się odczytom danych w przeszłości, zobaczycie, że mimo ogromnej ważności danych, często są one niejako wpisane w trend i tak jak autor wspomina służą one do obrony wsparć i oporów, chyba, że są naprawdę rewolucyjne i wtedy przełamują wszystko. Trader długoterminowy nie musi zawracać sobie głowy aż tak bardzo danymi makro, gdyż wahania 50-70 pipsów w skali wykresu W1 nie są niczym znaczącym, jedynie należy uważać, aby nie otwierać pozycji przed odczytem danych.

Dla osób, które mimo wszystko chcą przechytrzyć rynek, a są ludzie, którzy to potrafią, dodam, że tzw. „grube ryby” mają dane chwilę wcześniej. Nie wierzycie – to poczytajcie:

Agencja Thomson Reuters pod lupą prokuratury w USA

Dane wcześniej tylko dla wybranych

Dane makro powodują zwiększony ruch na kursie danej waluty, te wahania łamią wiele rzeczy, wsparcia, opory, linie trendu, a nierzadko depozyt gracza, szczególnie początkującego. Najbardziej odporną na wpływ danych makro rzeczą jest trend. Trendy trwają czasem rok i dłużej, w tym czasie mamy do czynienia z różnymi danymi makro, raz są lepsze, raz gorsze, ale trend trwa nadal. Podsumowując wyniki przedstawione w tym mini badaniu – trend ponad wszystko i tego się trzymajmy.

P.S: Jeżeli chodzi o trendy, to poniżej jest link do mojej analizy, jest to dobry przykład jak od samego początku uczestniczyć w trendzie: GBP/CAD – tak tworzą się długoterminowe trendy

Temat może wzbudzać pewne kontrowersji, a każdy z nas może mieć inne zdanie na omawiany temat, inne doświadczenia – tym bardziej zachęcam do wypowiedzenia się na forum.

Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here