Naga MarketsPrzyjazna dla kryptowalut platforma do rezerwacji pokojów w hotelach, Travala, akceptuje teraz płatności w Tetherze (USDT).

Dokładnie 10 stycznia Travala ogłosiła, że ​​Tether (USDT) jest obecnie nową formą płatności w systemie platformy. Dyrektor generalny Travala Matt Luczynski powiedział:

„Częścią naszej misji jest zapewnienie naszym użytkownikom szerokiego wyboru najbardziej znanych i używanych kryptowalut, dzięki czemu integracja USDT jako opcji płatności na Travala.com była dla nas sensowna”.

Oprócz Tetheru Travala akceptuje również płatności w bitcoinie, etherze, XRP, litecoinie, Binance Coinie, Bitcoin Cash, Stellar i Cardano, a także własnego coina – AVA.

Pozycja Tether na rynku kryptowalut

Tether pojawił się na rynku kryptowalut w 2017 roku. Stablecoin był swego rodzaju obietnicą dot. zniwelowania wahań cen na cyfrowych walutach, dzięki zachowaniu stałego stosunku 1:1 z walutą fiducjarną.

„Kupcy akceptowali BTC, ETH, XRP i przekształcali je w Tether, aby zabezpieczyć się przed zmiennością”tłumaczy idee Sean Mackay z PaymentsSource. „Teraz widzimy, że płatności są dokonywane bezpośrednio w Tether” – dodaje.

Stablecoin i jego problemy dot. legalności

Idylla trwała jednak do wiosny 2019 r. W kwietniu ubiegłego roku prokurator generalny w Nowym Jorku Letitia James oskarżyła bowiem spółkę, która stoi za Tetherem, Tether Limited, że jest w zmowie z firmą macierzystą iFinex i wykorzystała fundusz rezerwowy Tether na pokrycie straty w wysokości ponad 850 milionów dolarów. To podważyło zaufanie do projektu. Do tego doszły oskarżenia dot. tego, że to Tether napompował ostatnią bańkę BTC “pustymi” tokenami firmy.

Pomimo pewnych komplikacji prawnych, Tether pozostaje kryptowalutą o jednej z najwyższych kapitalizacji na rynku. Odnotowuje też najwyższy dzienny i miesięczny wolumen obrotu. W chwili pisania tych słów, Tether może pochwalić się 24-godzinnym wolumenem obrotu wynoszącym prawie 33 mld USD. W tym czasie BTC osiągnął “tylko” 28 mld USD obrotu.

Nowe akceptacje z pewnością dodatkowo umocnią pozycję USDT na rynku. Tym bardziej, że użycie stablecoina w systemie rezerwacji Travala jest idealnym zastosowaniem dla tego typu projektów dostępnych na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here