Naga MarketsTransition Technologies PSC – największa spółka grupy kapitałowej Transition Technologies (GK TT) – podpisała umowę inwestycyjną o przejęciu pakietu kontrolnego polskiej firmy Algomine, specjalizującej się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych do monetyzacji potencjału danych, podała GK TT.

Grupa kapitałowa Transition Technologies w 2020 roku odnotowała rekordowy poziom przychodów

“Kluczowy cel naszej spółki, czyli jej szybki rozwój, realizujemy w oparciu m.in. o rozszerzanie międzynarodowej siatki lokalnych spółek zależnych oraz łączenie sił z innymi firmami. Cieszymy się, że już niebawem będziemy realizować nasze plany wspólnie z firmą Algomine. To będzie unikatowa synergia usługowa, skupiająca się na dostarczaniu klientom pełnych wdrożeń – od zbierania danych po ich monetyzację. Chcemy ją wykorzystać przy współpracy z klientami na całym świecie – powiedział prezes Transition Technologies PSC Szymon Bartkowiak, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Transition Technologies PSC, jako global system integrator współpracuje z międzynarodowymi markami, tworząc i wdrażając rozwiązania IT, które ulepszają sposób projektowania, wytwarzania, zarządzania i utrzymania produktów. Firma obsługuje jednocześnie klientów z sektora energii, farmacji, urządzeń medycznych, motoryzacji, FMCG oraz komunikacji i zaawansowanych technologii.

Algomine, to data science house, który wykorzystuje big data, uczenie maszynowe, sztuczną inteligencję i rozwiązania chmurowe do realizacji indywidualnych rozwiązań dla firm, przynoszących im oszczędności i zwiększających przychody.

“W ciągu 5 lat działalności naszej firmy zbudowaliśmy unikalne kompetencje w zakresie monetyzacji danych oraz bardzo szerokie portfolio klientów z różnych branż. Integracja z Transition Technologies PSC to dla nas realna możliwość rozwoju na skalę globalną. Kluczowa jest tu komplementarność naszych usług, dzięki czemu razem będziemy w stanie kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych klientów” – dodał członek zarządu Algomine Marcin Górzyński.

Grupa kapitałowa Transition Technologies w 2020 roku odnotowała rekordowy poziom przychodów, większy o ok 20% od wyniku z roku poprzedniego, podano także w komunikacie.

“Kontynuujemy proces rozbudowy grupy kapitałowej nie tylko poprzez organiczny wzrost wszystkich spółek, ale również poprzez akwizycję komplementarnych firm, które uzupełnią portfolio grupy. Takie działania w strategii niewątpliwie będą znaczące przed planowanymi debiutami giełdowymi spółek z grupy. Liczymy też na szybki wzrost gospodarczy w 2021 r. i oceniamy, że nasze tegoroczne przychody ukształtują się na poziomie 550-600 mln zł, przy backlogu zamówień na poziomie 65% – powiedział prezes grupy kapitałowej Transition Technologies Konrad Świrski.

Grupa kapitałowa Transition Technologies od 30 lat dostarcza zaawansowane rozwiązania IT dla przemysłu oraz zapewnia kompleksowy outsourcing usług IT i produkcji oprogramowania dla wielu światowych korporacji. W skład grupy wchodzi 10 spółek będących liderami w takich obszarach jak IoT, VR, AR, Managed services, robotyka i automatyka jak również data science oraz bioinformatyka.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here