Naga MarketsFintech TransferGo, który oferuje usługę przelewów międzynarodowych online, ogłosił, że liczba jego klientów przekroczyła pierwszy milion. Z aplikacji korzystają głównie emigranci zarobkowi oraz ich rodziny. Milionowy klient TransferGo pochodzi z Ukrainy.


Ogłoszenie o milionowym użytkowniku platformy jest kontynuacją informacji o obiecujących wynikach spółki. Na początku roku firma TransferGo chwaliła się wzrostami liczby klientów i wolumenu przelewów. Tylko w 2018 roku platforma posłużyła użytkownikom do realizacji transakcji o łącznej kwocie prawie 1,3 miliarda euro. Obecnie za pośrednictwem TransferGo można realizować przelewy z 48 krajów na całym świecie.

Wykres 1. Dynamika wzorstu liczby użytkowników TransferGo w latach 2012-2019

Ukraina, kraj z którego pochodzi nasz milionowy klient, należy do najbardziej perspektywicznych rynków dla TransferGo – komentuje Julia Ławniczak-Gościńska, Community Manager w TransferGo. Tylko w 2018 roku zarejestrowaliśmy ponad 110 tys. nowych użytkowników z Ukrainy. Suma zrealizowanych przez nich przelewów przekroczyła 70 milionów euro, to osiem razy więcej niż jeszcze rok wcześniej. Dziennie z Polski na Ukrainę jest realizowanych już 6000 transakcji, najczęściej na kwoty rzędu 200 euro.

Optymistyczne dla TransferGo są również wyniki w Polsce. Łączna wartość przelewów na platformie w naszym kraju w 2018 roku sięgnęła prawie 500 milionów złotych, w zdecydowanej większości realizowano je z Wielkiej Brytanii. Dzięki rodzimej wersji językowej, użycie aplikacji w Polsce wzrosło w ciągu 2018 roku o 55%, a dokonanych transakcji było o 38% więcej niż w 2017 roku.

Wykres 2. Dynamika wzrostu liczby transakcji wykonywanych za pośrednictwem TransferGo w latach 2012-2019

Kluczowym czynnikiem, który wpłynął na wzrost liczby użytkowników platformy, jest wprowadzenie całkowicie darmowych przelewów międzynarodowych online – TransferGo jest pierwszą w Europie firmą, która urcuhomiła taką usługę.

Pozytywne wyniki finansowe przełożyły się na zainteresowanie inwestorów. W ostatnich turach dofinansowania spółka TransferGo uzyskała prawie 40 milionów dolarów wsparcia. Z sukcesem zrealizowano także kampanię na platformie crowdfundingowej Seedrs.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here